18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa droga kariery

Dobrobyt z Lidla i Biedronki. Kasjerzy zarabiają krocie?

24.05.2022  14:54
Ile zarabia kasjer w Biedronce i Lidlu?
Ile zarabia kasjer w Biedronce i Lidlu? Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Lidl i Biedronka bardzo dbają o swoich pracowników? Na to wychodzi! Sprawdzając zarobki kasjerów możemy złapać się za głowy - oto skuteczna walka z inflacją. Myślicie, że po tym artykule wiele osób zechce się przebranżowić?

Ile zarabia kasjer w Biedronce i Lidlu? Chociaż kiedyś ten zawód kojarzył się z niskim wynagrodzeniem, teraz jest zupełnie inaczej. Można się dziwić, kiedy zajrzy się do kieszeni pracowników największych marketów w Polsce.

Kasjer w Biedronce i Lidlu zarabia całkiem pokaźną pensję, która w czasach kryzysu i galopującej inflacji dla wielu osób może okazać się ratunkiem. Ponadto wielkie markety często szukają pracowników.

Ile zarabia kasjer w Biedronce i Lidlu?

Jeśli chodzi o szczegóły, to pracownicy wymienionych wyżej marketów często mają stawki zależne od lokalizacji sklepu. W dużych miastach zarabiają więcej niż w mniejszych miejscowościach. Praktykuje się też przydzielanie dodatków za 100 proc. obecności w pracy.

"Fakt" ustalił, jakie są konkretne stawki dla kasjerów. Jak się okazuje, w Biedronce początkujący kasjer zarabia od 3250 zł do 3600 zł brutto. W kwotę tę są wliczone dodatki za obecność w pracy. Nieznaczne podwyżki przyznawane są po roku i po trzech latach pracy. 

W Lidlu od marca 2021 roku przewidziane są wzrosty pensji. Pracownicy, którzy dopiero zaczynają pracę w branży, dostaną 3400 zł do 4150 zł brutto miesięcznie. Po roku pracy mogą liczyć na wzrost wynagrodzenia o 100-200 zł, a po dwóch latach mogą zarabiać około 3700-4600 zł brutto.

Podobne stawki obowiązują również w Kauflandzie. Skusilibyście się na takie zatrudnienie, za podane wyżej pensje?

Czytaj także