18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Polował na zwierza, ustrzelił człowieka. Tragedia na Dolnym Śląsku

13.11.2019  10:45
Polował na zwierza, ustrzelił człowieka. Tragedia na Dolnym Śląsku
Polował na zwierza, ustrzelił człowieka. Tragedia na Dolnym Śląsku Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Dolny Śląsk pogrążony jest w smutku. Myśliwy podczas polowania przypadkiem postrzelił w głowę innego polującego. Niestety, mężczyzna zmarł w tamtejszym szpitalu. 

Dolny Śląsk zamarł. Podczas polowania na zwierzynę, stała się tragedia. W niedzielę rano kilkunastoosobowa grupa urządziła sobie polowanie na dziki. Kiedy zwierzę wbiegło między dwóch myśliwych - padł fatalny strzał.

Mężczyzna, który trafił 51-letniego kolegę w głowę, wciąż jest w szoku. Niestety, ofiara tego zdarzenia zmarła właśnie w wyniku ciężkich obrażeń czaszki i mózgu. Dokładną przyczynę śmierci określi dopiero sekcja zwłok.

Dolny Śląsk: mężczyzna postrzelony w głowę

Dyrekcja szpitala już poinformowała prokuraturę rejonową w Dzierżoniowie, która w tym momencie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

W czwartek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która wyjaśni przyczynę śmierci

- potwierdza Emil Wojtyra, zastępca Prokuratora Rejonowego w Dzierżoniowie, cytowana przez TVN24.

Sprawcą zdarzenia jest 70-letni, doświadczony myśliwy. Pocisk, którym trafił 51-latka prawdopodobnie odbił się od okolicznego kamienia. 

Bardzo współczujemy rodzinie zmarłego.