18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

CBA w akcji

Znowu przeszukanie u Giertycha. Co znaleźli?

Wojciech Kozicki
23.10.2020  18:16
Kolejne przeszukanie u Giertycha. CBA mu nie odpuszcza
Kolejne przeszukanie u Giertycha. CBA mu nie odpuszcza Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER/East News

CBA przeprowadziło kolejne przeszukanie domu Romana Giertycha. Tym razem nie miał jednak okazji zemdleć w łazience, bo funkcjonariusze przetrzepali jego dom we Włoszech. Zabezpieczono „dokumenty istotne dla sprawy”.

Dom Romana Giertycha we Włoszech przeszukany. Mecenas dopiero wyszedł ze szpitala i walczył z tajemniczą chorobą, a już zapewne funkcjonariusze CBA zapewnili mu sporą dawkę stresu. Rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prok. Anna Marszałek potwierdziła, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz włoscy karabinierzy przeszukali włoską nieruchomość Giertycha w miasteczku Velletri, leżącym na południowy wschód od Rzymu.

Przeszukanie domu Giertycha we Włoszech

Obrońca Giertycha mec. Wende uważa przeszukanie za skandal, ponieważ nie powiadomiono o nim samego zainteresowanego. Zapowiedział złożenie zażalenia.

Czy tym razem znaleziono coś, co obciąży Romana Giertycha? Media podają, że funkcjonariusze wrocławskiej delegatury CBA zabezpieczyli „istotne dla sprawy dokumenty”. Prokuratura oświadczyła, że  więcej informacji o efektach przeszukania przekaże w przyszłym tygodniu.

W trakcie czynności zabezpieczono dokumenty oraz sprzęt elektroniczny. Materiały zostaną przekazane polskiej stronie na potrzeby prowadzonego śledztwa donosi Polsat News.

Sprawa Giertycha

Roman Giertych jest jedną z 12 zatrzymanych w ub. tygodniu osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Zarzuca się im wyrządzenie spółce szkody majątkowej i pranie brudnych pieniędzy, za co grozi nawet 10 lat więzienia. Prokuratura zdecydowała o zastosowaniu wobec Giertycha środków zapobiegawczych w postaci 5 mln zł poręczenia majątkowego, zawieszenia w czynnościach adwokata, zakazu opuszczania kraju, dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.