18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dziwne tłumaczenia

Ksiądz UKRADŁ 2 MILIONY ZŁOTYCH? Przelał je sobie z konta parafii

17.08.2022  14:55
Ksiądz ukradł dwa miliony? Policjqa go nie ściga
Ksiądz ukradł dwa miliony? Policjqa go nie ściga Fot: Daniel Jedzura/Shutterstock

Ksiądz z miejscowości Domostawie ukradł 2 miliony złotych z kasy parafialnej? Policja potwierdza w rozmowie z Wirtualną Polską, że prowadzi śledztwo, jednak to, w jakim kierunku, może mocno zaskoczyć czytelników.

Ksiądz, gigantyczne pieniądze, zaangażowanie kurii i zgłoszenie w organach ścigania, a w końcu śledztwo policji. Czy taka mieszanka może wróżyć cokolwiek dobrego? Oj nie bardzo. I nie wróży. Sprawa z miejscowości Domostawie na Podkarpaciu szokuje i oburza. A przynajmniej powinna wywoływać takie reakcje.

Cóż się wydarzyło? W sierpniowy długi weekend w mediach społecznościowych pojawił się szokujący wpis jednego z mieszkańców miejscowości Domostawie. Znalazło się w nim oskarżenie w kierunku miejscowego proboszcza i zdjęcie - skan wyciągu bankowego. Autor posta zarzucił księdzu kradzież z konta parafii dwóch milionów złotych!

Parafianie Domostawy, obudźcie się, zobaczcie jak wasz proboszcz zarządza kontem Waszej Parafii, 2 miliony zł przelał na swoje prywatne konto w dniu 05.07, po tym, jak wiedział, że ma odejść na emeryturę

- czytamy we wpisie umieszczonym na Facebooku.

Ksiądz ukradł 2 miliony? Jest śledztwo policji

Mieszkańcy się oburzyli, a wpis poszedł w świat i dziś o sprawie mówi już cała Polska. Zapewne spodziewacie się, że potencjalną kradzieżą zajęły się odpowiednie służby? No nie. Nie do końca.

Policja została powiadomiona i śledztwo prowadzi, nie sprawdza jednak, czy ksiądz ukradł dwa miliony, tylko dlaczego jeden z mieszkańców Domostawy upublicznił te informacje i skąd wziął skan wyciągu z konta parafii. - W dniu 16 sierpnia wpłynęło do nas zawiadomienie dotyczące możliwości dokonania przestępstwa i naruszenia art. 287, czyli upublicznienia wydruku konta w internecie - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską asp. Przemysław Paleń z policji w Stalowej Woli.

Policjant dodaje też, że jak na razie nie wpłynęło do nich żadne zawiadomienie w sprawie potencjalnej kradzieży.

Ksiądz przelał sobie 2 miliony z konta parafii. Kuria reaguje

Tymczasem sprawą zainteresowała się także Kuria Diecezjalna w Sandomierzu. Jak poinformowali, biskup przeprowadził poważną rozmowę z oskarżonym o kradzież proboszczem i dostał od niego stosowne wyjaśnienia.

Ksiądz z Domostawy twierdzi, że pieniędzy sobie nie przywłaszczył, on jedynie odebrał swoją własność. - Wyjaśnił, że chodzi o jego prywatne pieniądze przelane początkowo z osobistego konta na konto parafialne w celu zakupu obligacji dla parafii, a następnie wycofane, gdyż nie było takiej możliwości - pisze kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu Roman Janiec.

Również kuria miała złożyć odpowiednie zawiadomienie na policji. Czyżby to dzięki jej interwencji ścigany był dziś autor posta?