18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powikłania po zamówieniu

Szczepionki nie dotrą do Polski. Rząd oszukany?

Wojciech Kozicki
25.01.2021  16:44
Kiedy druga dawka szczepionki? Jak przyjdą dostawy...
Kiedy druga dawka szczepionki? Jak przyjdą dostawy... Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Szczepionka na COVID-19 w Polsce i kolejne problemy. Terminy szczepień i drugie dawki zagrożone? Potwierdzono, że szczepionki na koronawirusa od firmy Moderna nie trafią we wtorek do Polski. Kiedy kolejna dostawa?

Znowu problemy ze szczepionką na COVID-19 w Polsce. Niedawno rząd ogłosił, że nie dotarły do nas pełne dostawy szczepionki i nie możemy dokupić dodatkowych dawek ze względu na unijne wytyczne i zobowiązania. Na tym jednak nie koniec kłopotów. W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk potwierdził, że wtorek nie dotrze do naszego kraju planowana dostawa szczepionek od firmy Moderna.

Szczepienia na COVID-19 i powikłania po zamówieniu

Dworczyk zwrócił uwagę, że polska klasa polityczna nie na wpływu na trudności zewnętrzne, które się pojawiły. Zaapelował do polityków, by wspólnie zadbać o narodowy program szczepień. Zaznaczył jednak, że mimo opóźnienień w dostawach, harmonogram szczepień nie ulegnie zmianie. Nie wyklucza jednak, że będą konieczne pewne modyfikacje terminów w zależności od tego, co powie polskiemu rządowi Moderna.

Czy kolejne dostawy szczepionek również trafią do Polski z opóźnieniem? Dworczyk przyznał, że może mieć jedynie nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Niestety dzisiaj rano przyszła do nas informacja, że dostawa szczepionki Moderna jutro została odwołana i została przesunięta najwcześniej na najbliższy weekend, więc jest to kolejne kilka dni, kiedy kolejny producent informuje w ostatniej chwili o zmianie terminu dostawy – powiedział Dworczyk na briefingu prasowym.

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych podkreślił, że szczepionek Moderny jest na tyle mało, że będą  dystrybuowane stopniowo do wybranych szpitali. Przypomniał, że cały czas prowadzona jest dystrybucja szczepionek Pfizera i nie można doprowadzić do zamieszania.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze