18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niepokojące doniesienia

Tragedia w "Białym Miasteczku"! 94-latek popełnił samobójstwo

18.09.2021  13:11
Samobójstwo w Warszawie
Samobójstwo w Warszawie Fot: Planeta.pl

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas konferencji medyków, zorganizowanej na tak zwanym białym miasteczku w Warszawie. W trakcie jednego z wystąpień 94-letni mężczyzna strzelił sobie w głowę. Z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie po dwóch godzinach zmarł.

Konferencję prasową medyków na "Białym Miasteczku 2.0" przerwał dźwięk wystrzału. W stronę leżącego na ziemi mężczyzny podbiegli organizatorzy, którzy natychmiastowo udzielili mu pomocy medycznej. Na miejscu zdarzenia pracuje obecnie policja.

Do zdarzenia doszło o godz. 10.20 w Białym Miasteczku. 94-letni mężczyzna dokonał samookaleczenia, został zabrany do szpitala z obrażeniami twarzy. Na miejscu trwają policyjne czynności. Funkcjonariusze sprawdzają, jak doszło do tego zdarzenia - mówi w rozmowie z "Faktem" rzecznik policji Rafał Retmaniak.

Policja nie potwierdza informacji, że samobójca strzelił z broni palnej. Przed godziną 12 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 94-latka.

Samobójstwo w Warszawie

Jak ustaliła "Rzeczpospolita" desperat mężczyzna chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko dramatycznej sytuacji w służbie zdrowia. Zaplanowane na sobotę protesty zostały wstrzymane.

Protestujący na terenie białego miasteczka medycy domagają się między innymi większych wynagrodzeń, wzrostu wyceny świadczeń, a także wprowadzenia nowych norm zatrudnienia. Niestety, do tej pory rząd nie wypracował porozumienia.