18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejna ofiara kryzysu

Śmierć 20-latka na granicy. Wstrząsające informacje

Bartłomiej Ciepielewski
13.11.2021  10:08
Przy granicy zmarło już ponad osiem osób
Przy granicy zmarło już ponad osiem osób Fot: Podlaska Policja/Twitter

Podlaska policja poinformowała o znalezieniu zwłok 20-letniego obywatela Syrii w pobliżu polsko-białoruskiej granicy. Przyczyna śmierci młodego mężczyzny nie jest jeszcze znana. Według oficjalnych informacji przy granicy zmarło już osiem osób, lecz rzeczywista liczba może być nawet kilkukrotnie wyższa.

Ciało 20-letniego Syryjczyka znaleziono nieopodal Wólki Terechowskiej (Podlasie). Młody mężczyzna miał przy sobie paszport, dzięki czemu funkcjonariusze szybko ustalili jego tożsamość. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana.

Przeprowadzone w miejscu odnalezienia ciała czynności nie pozwoliły na jednoznaczne ustalenie przyczyny śmierci. Ciało przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej celem wykonania sekcji zwłok i ustalenia przyczyny śmierci - informuje policja.

Policja informuje też, że w nocy z piątku na sobotę, po godzinie 1:00 grupa migrantów dokonała kolejnej próby przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Kolejna śmierć przy granicy

Według informacji przekazanych przez "New York Times" przy polsko-białoruskiej granicy zmarło osiem osób. Jak dodają dziennikarze, ofiar może być znacznie więcej, a liczba ta będzie rosła "ponieważ wielu migrantów jest wyczerpanych zmarzniętych i narażonych na działanie żywiołów".

Kilka dni temu przy jednym z przygranicznych obozowisk znaleziono ciało 14-letniego Kurda. Powodem jego śmierci było wyziębienie. Organizacje humanitarne ostrzegają przed falą śmierci, do której dojdzie wraz z nadejściem zimy.