18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dziesiątki ciał

Rzeka w Polsce PEŁNA ZWŁOK LUDZKICH! Nikt nie chce ich wyłowić

Emilia Waszczuk
03.11.2021  13:34
Dziesiątki zgonów na granicy. Polityk mówi o "rzece trupów"
Dziesiątki zgonów na granicy. Polityk mówi o "rzece trupów" Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Wiceburmistrz Michałowa informuje o dramatycznej sytuacji na granicy Polski z Białorusią. Polityk twierdzi, że oficjalne informacje o śmierci 9 imigrantów to kłamstwo. Zginęło co najmniej kilkadziesiąt osób.

To już nie jest zwykły konflikt, to wstrętna wojna, w której nie używa się kul, a ludzi. Uchodźcy, którzy koczują na granicy między Polską i Białorusią przepychani są między oboma krajami, nie mogą się cofnąć, ani iść naprzód. Skazani są na trwanie w lesie i szaleńcze próby przedostania się na drugi brzeg przez rzeki. W jednej z nich powstało już prawdziwe cmentarzysko.

Na granicy koczują już tysiące ludzi, nie mają odpowiednich ubrań ani jedzenia czy picia, co dopiero mówić o jakiejkolwiek opiece. Białoruś nie pozwala im zawrócić, Polska ani myśli przepuścić ich przez granicę i udzielić pomocy. Idzie zima, na Podlasiu temperatury nocą już spadają poniżej zera. Wszystko to wiąże się z coraz gorszym stanem zdrowia imigrantów i kolejnymi zgonami.

Dziesiątki zmarłych na granicy Polski i Białorusi

Media odcięte są od granicy - dziennikarze mają zakaz wstępu na teren objęty stanem wyjątkowym, mogą zbliżyć się jedynie do miejscowości okolicznych. Reporterzy niemieckiego "Focusa" dotarli do wiceburmistrza jednej z przygranicznych gmin - Michałowa. Relacja polityka mrozi krew w żyłach.

Konrad Sikora obserwuje działania Straży Granicznej i nie wierzy w oficjalne doniesienia rządu o 9 ofiarach konfliktu Polski z Białorusią. Utrzymuje, że śmierć poniosło co najmniej kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset osób.

Z tego, co słyszałem, do tej pory musiało zginąć co najmniej 70 osób. Ale są też głosy, że może być ich nawet 200

- mówi wiceburmistrz Michałowa Konrad Sikora.

Rzeka pełna zwłok na Podlasiu

Polityk poinformował też o podlaskim cmentarzysku, które powstało w wyniku konfliktu. Mowa o niewielkiej rzece Świłocz. - Podobno w wodzie pływają trupy. A trupy też są przepychane z jednego brzegu rzeki na drugi. Tam i z powrotem, między Białorusią a Polską. Żadna ze stron nie chce ich wydostać - mówi wiceburmistrz Michałowa.

Polityk informuje także, że Straż Graniczna celowo ukrywa prawdziwy bilans konfliktu. Na granicy co chwila pojawiają się nieoznakowane samochody-chłodnie. - W wagonach wywożono ciała uchodźców - twierdzi polityk.

logo Tu się dzieje