18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co tam się stało?

Dramat na mszy. Kazimierz Nycz ZASŁABŁ, proszą o modlitwę

01.04.2021  12:30
Kazimierz Nycz zasłabł
Kazimierz Nycz zasłabł Fot: Tomasz Kawka/East News

Kardynał Kazimierz Nycz zasłał podczas odprawiania mszy świętej w Wielki Czwartek w archikatedrze warszawskiej. Metropolita warszawski od razu trafił do szpitala - na razie nie wiadomo, co spowodowało tak przerażającą sytuację.

Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł podczas odprawiania mszy świętej w Wielki Czwartek w archikatedrze warszawskiej. Metropolita warszawski jest już w szpitalu i przechodzi konieczne w tej sytuacji badania diagnostyczne. Nie wiadomo, co dokładnie spowodowało taki dramat.

Duchowny przewodniczył liturgii, podczas której nagle zasłabł. Niedługo po rozpoczęciu mszy metropolita warszawski zachwiał się, a jego sekretarz oraz proboszcz archikatedry podali mu wodę. O sprawie ze szczegółami poinformował katolicki portal gość.pl.

Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł

Osobny komunikat dotyczący stanu zdrowia kardynała wydała kuria archidiecezji warszawskiej. Jednocześnie poproszono wiernych o modlitwę za jego osobę. Mamy nadzieję, że w szpitalu Kazimierz Nycz otrzyma niezbędną pomoc.

Podczas Mszy św. Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz zasłabł. Został przewieziony do szpitala na badania diagnostyczne. Mszę Świętą kontynuował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Prosimy o modlitwę za Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego

- przekazał w komunikacie ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy kardynała i archidiecezji warszawskiej.

Archidiecezja nie zamierza udzielać dalszych informacji, do czasu postawienia duchownemu diagnozy. Na wiernych padł blady strach, że powodem jego zasłabnięcia mogło być niezdiagnozowane zakażenie koronawirusem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej