18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejne zgony, RCB ostrzega

Dramatyczny bilans utonięć. Padnie REKORD ŚMIERCI?

Wojciech Kozicki
07.07.2021  13:56
Dramatyczny bilans utonięć w 2021 roku, a lato dopiero się zaczyna
Dramatyczny bilans utonięć w 2021 roku, a lato dopiero się zaczyna Fot: Przemyslaw Ziemacki/East News

Lato 2021 dopiero się zaczyna, a bilans utonięć już jest tragiczny. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało, że we wtorek utonęły kolejne 2 osoby, a więc w sumie w wodzie od 1 kwietnia śmierć poniosły już 143 osoby.

Kolejne utonięcia w Polsce. Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, we wtorek do utonięć doszło w miejscowościach: Jakubkowo (woj. kujawsko pomorskie) oraz Dobieszowice (woj. śląskie). W weekend na Warmii i Mazurach wyłowiono ciała z jeziora i rzek w Dobrym Mieście, Wilkasach oraz Braniewie. Komenda Główna Policji potwierdza, że 1 kwietnia odnotowano już 143 zgony zaklasyfikowane jako utonięcia.

Utonięcia w Polsce w 2021 roku, coraz dramatyczniejszy bilans

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, że pływać należy tylko wyznaczonych miejscach. Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po spożyciu alkoholu lub innych środkach odurzających. Jeśli znajdujemy się na łódce, kajaku wodnym lub kajaku, konieczny jest założony kapok.

RCB przestrzega także, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, a także stosować się do poleceń ratownika – podaje Polsat News.