18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zagrożone zdrowie konsumentów

Drób i jaja zakażone niebezpiecznym WIRUSEM. Panika w Łódzkiem

02.03.2020  17:34
Drób i jaja zakażone niebezpiecznym WIRUSEM. Panika w Łódzkiem
Drób i jaja zakażone niebezpiecznym WIRUSEM. Panika w Łódzkiem Fot: EAST NEWS

Panika w Łódzkiem! Drób i jaja mogły zostać zakażone niebezpiecznym wirusem. Wydano zakaz handlu, który ma na celu ochronę zdrowia potencjalnych konsumentów.

Drób i jaja z fermy w Kolonii Brużycy w gminie Aleksandrów Łódzki mogły zostać zakażone wirusem ptasiej grypy, bardzo niebezpiecznej również dla ludzi. O wykryciu ogniska choroby w województwie łódzkim poinformowano społeczeństwo 27 lutego.

Drób i jaja zakażone groźnym WIRUSEM

28 lutego specjalistyczna firma zlikwidowała tamtejsze ognisko występowania wirusa ptasiej grypy. Do tego powiatowy zespół zarządzania kryzysowego wyznaczył tzw. obszar zapowietrzony - wchodzą w jego skład: fragmenty Zgierza (Krogulec i Aniołów) oraz gminy Aleksandrów Łódzki (Jastrzębie Górne, Brużyczka Mała, Kolonia Brużyca i Brużyca Wielka).  

Natomiast w obszarze bezpośrednio zagrożonym, są: miasto Zgierz, gmina Zgierz i gmina Parzęczew. W jednym i drugim wyznaczonym obszarze zakazano sprzedawania drobiu oraz jaj, by uniknąć zagrożenia, jakie może spaść na potencjalnych konsumentów. 

Do odwołania fermy drobiu nie mogą sprzedawać swoich produktów. Zakaz może obowiązywać przez co najmniej miesiąc.

logo Tu się dzieje