18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trzeba MILIONÓW

Drożyzna nad Bałtykiem. Nikogo nie stać na pyszną rybkę

19.05.2021  18:36
Bałtyk i koszmarna drożyzna
Bałtyk i koszmarna drożyzna Fot: EAST NEWS

Drożyzna nad Bałtykiem przechodzi już ludzkie pojęcie. Wakacje 2021 będą wiązały się z koszmarnymi wzrostami cen - czy kogokolwiek stać jeszcze na beztroski wypoczynek w kraju? Śmiemy wątpić.

Pandemia koronawirusa całej Polsce dała po kieszeniach. Nic dziwnego, że upadające restauracje robią wszystko, żeby się utrzymać - w tym podnoszą ceny nawet najbardziej podstawowych dań. Ile kosztuje rybka nad morzem? Przygotujcie się na szok - to nie jest kwota, którą ot, tak można wydawać na obiad. Rozbój w biały dzień - to chyba najlepiej opisuje tę cenę. 

Drożyzna nad Bałtykiem. Ile kosztuje rybka? 

Wakacje 2021 będą bardzo trudne - o ile nie trafi się kolejny lockdown, to z pewnością będziemy mieli problem z opłaceniem podstawowego wypoczynku. Ceny nad polskim morzem dosłownie zwalają z nóg. Jeśli pójdziecie do bałtyckiej smażalni, możecie zemdleć widząc rachunek. Internauci już donoszą o tym, co dzieje się przy morzu.

Jedna z czytelniczek portalu o2.pl pokazała, ile zapłaciła za obiad dla trzech osób w jednym z lokali w Gdańsku. Rachunek przyprawił o zawrót głowy! To już się dzieje, a do lata ceny mogą jeszcze wzrosnąć!

Zachęceni zniesieniem obostrzeń wyskoczyliśmy do Gdańska, gdzie oczywiście trzeba zaliczyć obowiązkową rybkę przy plaży. Pożałowaliśmy, gdy zobaczyliśmy rachunek

- napisała pani Ewelina.

Najtańsze danie - ryba z frytkami, kosztowało 39 zł. Za 10 zł można było zamówić zestaw surówek, rodzina zdecydowała się na jeden. Ostatecznie zapłacili 175 zł za obiad dla trzech osób, razem z napojami. Teraz pomnóżcie to przez 5 dni potencjalnych wczasów - robi się gorąco, prawda? Do tego to tylko jeden posiłek dziennie! Dodając nocleg i resztę wyżywienia - łapiemy się odruchowo za kieszenie.

Bałtyk drożyzną bije na głowę często nawet zagraniczne lokalizacje. Przebywanie nad polskim morzem latem nie jest więc łatwe. Nie tylko dlatego, że ogromny zbiornik wodny powoli umiera, ale również z uwagi na oszczędności. Wybierając lokal na obiad trzeba się wykazać sporą czujnością.

Skoro we Włoszech bywa już taniej niż w Polsce - to wiedzcie, że coś się dzieje. Nad Bałtykiem drogie jest jedzenie, noclegi, rozrywki, a ryby... to już kosmos.

logo Tu się dzieje