18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak tam żyć?

Drożyzna nad Bałtykiem. Wydasz KROCIE i się nie najesz

06.08.2021  17:42
Drożyzna nad Bałtykiem
Drożyzna nad Bałtykiem Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Drożyzna wciąż zalewa nasz poczciwy Bałtyk. Można wydać dosłownie krocie na jedzenie w knajpie i się nie najeść. Takie niepokojące informacje płyną od turystów, którzy zdecydowali się na wypoczynek bałtycki.

Morze Bałtyckie jest jednym z ulubionych kierunków Polaków. Niestety, ta lokalizacja ma swoje plusy i minusy. Do tych drugich zdecydowanie należy kapryśna pogoda, zimna woda i... nieludzka drożyzna. Od turystów napływają do mediów przerażające informacje.

Od jakiegoś czasu jasne jest, że aby cokolwiek nad morzem zjeść — trzeba wydać krocie. Ile więc kosztuje rybka nad Bałtykiem? Przygotujcie się na szok — to nie jest kwota, którą ot, tak można wydawać na obiad. Rozbój w biały dzień — to chyba najlepiej opisuje tę cenę. 

Drożyzna nad Bałtykiem przeraża

Wiadomo, że co jak co, ale pobyt nad Bałtykiem nie jest tani. Wygląda na to, że faktycznie o wiele bardziej opłaca się wyjeżdżanie za granicę niż nad nasze rodzime morze. Nie tylko dlatego, że ogromny zbiornik wodny powoli umiera, ale również z uwagi na oszczędności. 

Internauci od jakiegoś czasu wstawiają do sieci zdjęcia paragonów, które wzbudzają grozę. Za dwie osoby posilające się rybką zapłacić można nawet... 170 zł. Za kilogram pieczonego dorsza zapłacić trzeba często 140 zł. Restauratorzy zapewniają, że to uczciwa cena za świeżą rybę, a Polaków bolą portfele.

Latem w niektórych turystycznych knajpach za zwykłego hot doga trzeba zapłacić jak za używane auto. Ale to nie znaczy, że nie można znaleźć dobrych restauracji, food trucków czy po prostu stacjonarne gastro z dobrym jedzeniem, w cenach, do których każdy jest przyzwyczajony

– komentuje wakacyjne ceny pan Piotr, który planuje dopiero wakacyjny wyjazd.

Myślicie, że wyjazd nad Bałtyk jest jeszcze wart swojej ceny? Niektórzy zaczynają mieć poważne wątpliwości.