18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To już kpina

Drożyzna w Polsce atakuje. Na 1 kg truskawek też nas nie stać?

18.05.2022  20:45
Jakie są ceny truskawek?
Jakie są ceny truskawek? Fot: Bartlomiej Wojtowicz/REPORTER

Drożyzna w Polsce spędza nam sen z powiek. Wakacje, jedzenie, alkohol - ogólnie wszystko jest przeraźliwie drogie. Czy na kilogram truskawek też nas nie stać? Wszystko wskazuje, że tak...

Drożyzna zalewa całą Polskę, znacznie mocniej niż Bałtyk morski brzeg. Można wydać dosłownie krocie na jedzenie w knajpie i się nie najeść, można też pójść na targ warzywno-owocowy i z uwagi na ceny wrócić z niczym. Takie niepokojące informacje docierają do nas każdego dnia.

Cena za kilogram truskawek to żart?!

Od jakiegoś czasu jasne jest, że aby cokolwiek nad morzem zjeść — trzeba wydać krocie. Sezonowe warzywa i owoce to już wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Cenami truskawek zainteresowała się znana z telewizji prezenterka Katarzyna Bosacka.

Katarzyna Bosacka od wielu lat uświadamia Polakom w programach telewizyjnych, że powinni zwracać uwagę na swoje nawyki żywieniowe i podpowiada, co kupować i jak dbać o zdrowie. Gwiazda programów "Wiem, co jem", "Wiem co kupuję" i "DeFacto Bosacka" swoimi spostrzeżeniami chętnie dzieli się również za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tym razem w ten sposób zasiała w naszych serca trwogę. 

Na bazarkach pojawiają się już polskie truskawki. Co prawda, jak na razie spod folii, ale zawsze krajowe. Mnie udało się znaleźć w cenie 13 zł za 1 kg. A ile u was kosztuje 1 kg truskawek?

– zachęciła fanów do komentowania.

W porównaniu do czereśni, których kilogram kosztował nawet 260 zł - wydaje nam się, że truskawki jednak uda się w tym sezonie zjeść, chociaż wciąż nie ma ich do czego dodać...

Niestety, w wakacje prawdopodobnie będzie tylko gorzej. To wtedy ma nas napaść rekordowa inflacja.