18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pokłosie pandemii

Drożyzna w Polsce. Nie tylko ceny jedzenia nas miażdżą

20.06.2020  19:48
Drożyzna w Polsce. Nie tylko ceny jedzenia nas miażdżą
Drożyzna w Polsce. Nie tylko ceny jedzenia nas miażdżą Fot: MONKPRESS/East News

Drożyzna w Polsce z dnia na dzień jest większa. W górę poszły nie tylko ceny jedzenia, ale również usług. Wyjazd na urlop przy obecnych stawkach stał się prawie niemożliwy dla przeciętnego Polaka.

Drożyzna w Polsce każdego dnia jest coraz większa. W momencie wybuchu pandemii koronawirusa, która sparaliżowała świat, było to do przewidzenia. Niestety, większość Polaków nie zdawała sobie sprawy z tego, że podwyżki cen dotkną praktycznie wszystkiego.

W górę poszły nie tylko ceny jedzenia. Urlopy w kraju stały się niesamowicie drogie - o tym, jak kosztowny jest pobyt nad morzem Bałtyckim wspominaliśmy już nie raz. Nawet celebryci rezygnują z takich luksusów.

Drożyzna w Polsce przechodzi ludzkie pojęcie

Jednakże poza tym wszystkim, wzrosły również ceny usług. Długo zamknięci z powodu obostrzeń fryzjerzy starają się odbić sobie trudne czasy i dopracowali cenniki. Dla zobrazowania tego zjawiska warto wspomnieć, że usługi fryzjerskie, kosmetyczne pielęgnacyjne były o ponad 11 procent droższe niż w maju 2019 roku i o 4,3 procent droższe niż miesiąc wcześniej. 

Taki sam wzrost cen jest np. w gabinetach stomatologicznych. Natomiast najszybszy skok cen można zaobserwować w usługach finansowych, które według GUS, od minionego roku podrożały o 39,3 proc, a w stosunku do kwietnia o niemal 43 proc.

Obecnie kredyty, pożyczki czy np. doradztwo finansowe stają się coraz kosztowniejsze. Dodając do tego, że wielu Polaków straciło pracę lub spotkało się z obniżką pensji... Czeka nas wyjątkowo ciężka druga połowa roku.

Przeczytaj więcej
Komentarze