18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Twarde narzędzia"

Ostre plany ministra zdrowia. Drugi lockdown i nowy podatek?

Wojciech Kozicki
03.09.2020  09:06
Minister zdrowia Niedzielski zapowiada szczepiania i opłaty
Minister zdrowia Niedzielski zapowiada szczepiania i opłaty Fot: Mateusz Grochocki/East News

Koronawirus w Polsce to wciąż rosnąca liczba chorych i zgonów. Nowy minister zdrowia Adam Niedzielski wprowadził nowe zasady kwarantanny i izolacji. Czy teraz czeka nas drugi lockdown? Szef resortu zabrał głos w sprawie.

Epidemia koronawirusa w Polsce to codziennie większa liczba chorych i zmarłych, a prognozy nie są optymistyczne. Gdy wprowadzono nowe zasady kwarantanny i izolacji, pojawiły się pogłoski, że Ministerstwo Zdrowia wprowadzi drugi lockdown. Nowy minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z PAP zapewnił, że tak się nie stanie.

Nowy lockdown i obowiązkowe szczepienia na koronawirusa

Adam Niedzielski będzie medialną gwiazdą jak jego poprzednik Łukasz Szumowski? Najwyraźniej nie chce podejmować kontrowersyjnych decyzji. Jego plany jednak niekoniecznie spodobają się Polakom...

Nie przewiduję możliwości drugiego lockdownu. Nie wyobrażam sobie scenariusza, w którym mielibyśmy do czynienia z ponownym zamknięciem całego kraju. Mogą oczywiście znaleźć się regiony, które będą – jak obecnie - mieć większe obostrzenia, ale zdecydowanie lockdown w skali kraju nie będzie miał miejsca - zapewnił Niedzielski. (Radio ZET)

Nowy minister zdrowia podkreślił, że będzie intensywnie zwiększał znaczenie profilaktyki, by stan zdrowia Polaków był ogólnie lepszy. Aby Polacy cieszyli się lepszym zdrowiem. Użyje „twardych narzędzi” takich jak np. podatek cukrowy oraz miejsca w żłobkach jedynie dla zaszczepionych dzieci.

A może być tak specjalny lockdown dla polityków? Wieloletnia kwarantanna w przytulnych więzieniach…

 

Czytaj także