18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Służby w gotowości"

Drugi stopień alarmowy Bravo w Polsce!

Wojciech Kozicki
06.10.2022  10:12
Drugi stopień alarmowy Bravo w Polsce! "Służby w gotowości"
Drugi stopień alarmowy Bravo w Polsce! "Służby w gotowości" Fot: RCB

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję i podpisał zarządzenie. W Polsce został ogłoszony DRUGI STOPIEŃ ALARMOWY BRAVO. Co oznacza i co się dzieje? Jak to w Polsce, nie jest dobrze…

Jeszcze wczoraj Mateusz Morawiecki chciał zabrać pieniądze Putinowi, a dziś wprowadził w Polsce drugi stopień alarmowy Bravo. Obowiązuje od 6 października do 30 listopada 2022 roku. Oznacza, że „służby mają być gotowe do działania”.

Co oznacza drugi stopień alarmowy Bravo?

Rozporządzenie podpisane przez Morawieckiego dotyczy polskiej infrastruktury energetycznej, która  mieści się poza granicami polski.  „Business Insider” wyjaśnia, że stopień alarmowy Brano nakłada m.in. obowiązek noszenia długiej broni dla funkcjonariuszy policji czy Żandarmerii Wojskowej, a także kontrole pojazdów czy budynków "w regionach zagrożonych". Obywatele powinni natomiast "zachować czujność" i informować służby, gdy tylko zauważą coś podejrzanego.

Drugi stopień alarmowy BRAVO ma charakter prewencyjny i jest związany z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w regionie i w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. Ten stopień alarmowy obejmuje cały kraj. Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany – czytamy na stronach rządowych.
Stopień alarmowy Bravo  w Polsce - co oznacza?
Stopień alarmowy Bravo w Polsce - co oznacza? Fot: RCB

logo Tu się dzieje