18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Interesy po bożemu

Polska wyśle do Watykanu środki do walki z epidemią

Wojciech Kozicki
02.05.2020  12:26
Andrzej Duda i papież robią biznes - w zamian za środki do walki z epidemią dostaniemy siłę modlitwy
Andrzej Duda i papież robią biznes - w zamian za środki do walki z epidemią dostaniemy siłę modlitwy Fot: Grzegorz GALAZKA/East News

Zdaniem wielu polskich polityków koronawirus w Polsce jest już w odwrocie i najgorsze za nami. Czas więc zacząć ratować świat. Zaczniemy od Watykanu. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że wyślemy tam środki dezynfekcyjne wyprodukowane przez Orlen.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział niedawno, że w pewnym sensie mamy już koronawirusa pod kontrolą. Najwyraźniej mamy też pod dostatkiem środków dezynfekujących potrzebych w walce z epidemią. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że wyślemy zapas do Watykanu, bo chcemy być solidarni. Ile na tym zarobimy? Jak śpiewała Golec uOrkiestra,  "pieniądze jednak to nie wszystko...".

Andrzej Duda robi interesy po bożemu

Andrzej Duda w czwartek odbył telefoniczną rozmowę z papieżem Franciszkiem. Jak relacjonował Krzysztof Szczerski, była to „rozmowa półgodzinna i serdeczna”. Prezydent opowiedział papieżowi m.in. o pomocy, której Polska udziela innym krajom w czasie pandemii, a Jorge Mario Bergoglio  pochwalił „przykład polskiego ducha”.

W najbliższych dniach dojdzie do Watykanu transport z PKN Orlen ze środkami dezynfekcyjnymi, które ksiądz kardynał Konrad Krajewski będzie mógł rozdzielić pomiędzy potrzebujących w imieniu Stolicy Apostolskiej - zapowiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Jak podają media, Orlen wspomniane środki wyśle bezpłatnie. Tymczasem papież Franciszek przekazał a ręce prezydenta błogosławieństwo dla Polaków na całym świecie i zapewnił, że będzie się za nich modlił. Czy Andrzej Duda powinien bardziej się targować? Mógł wynegocjować jeszcze np. słowo na niedzielę i pomachanie. z balkonu bazyliki św. Piotra