przyznał się do winy

Durczok popełnił przestępstwo, ale się wywinie? Jest decyzja sądu

04.12.2019  11:16
Durczok popełnił przestępstwo, ale się wywinie? Jest decyzja sądu
Durczok popełnił przestępstwo, ale się wywinie? Jest decyzja sądu Fot: Polska Press/East News

Kamil Durczok przyznał się do sfałszowania weksli i poświadczeń, dotyczących kredytu opiewającego na prawie 3 miliony złotych! Sąd podjął decyzję w sprawie aresztu.

Znany dziennikarz Kamil Durczok w poważnych tarapatach. Niedawno głośno zrobiło się o nim, gdy kompletnie pijany przejechał kilkaset kilometrów, stwarzając zagrożenie na polskich drogach. Teraz znów ma problemy z prawem - za sfałszowanie podpisów, może trafić za kratki na minimum 5 lat!

Prokuratura zapewnia, iż istnieją niezbite dowody na to, że Durczok podrobił podpis żony, by zdobyć 2,9 mln złotych na budowę domu. Dziennikarz został doprowadzony do prokuratury i złożył wyjaśnienia w sprawie. W ostatni czwartek do Sądu Rejonowego w Katowicach trafił wniosek o areszt dla mężczyzny.

Jest decyzja sądu

Już wiadomo, że sąd nie przychylił się do wniosku - Durczok będzie oczekiwał procesu na wolności. Co więcej, sąd nie widzi powodu, by zastosować wobec dziennikarza jakikolwiek środek zapobiegawczy - nie zabronił mu wyjeżdżać z kraju ani nie nakazał wpłacić poręczenia. Prokuratura planuje odwołać się od tej decyzji.

We wtorek Kamil Durczok usłyszał zarzut dotyczący weksla. Jak podaje wp.pl, przyznał się do podrobienia podpisu, twierdzi jednak, że nie naraził banku na straty. Za poważne przestępstwo bankowe grozi mu od 5 do nawet 25 lat więzienia!

Dziennikarz prosi, by nie zakrywać jego twarzy i publikować pełne nazwisko.

Przeczytaj więcej
Komentarze