18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS vs pandemia

Duże ograniczenia pandemiczne. PiS nie ma wyjścia

Emilia Waszczuk
24.11.2021  16:09
PiS wprowadzi obostrzenia?
PiS wprowadzi obostrzenia? Fot: Mateusz Grochocki/East News

PiS się podda i jednak zacznie walczyć z pandemią koronawirusa? Zakończyło się spotkanie Elżbiety Witek z opozycją. Rada medyczna chce ostrych rozwiązań.

W środę odbyło się spotkanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek z przedstawicielami opozycji. Politycy mieli nadzieję na konkretne informacje w sprawie walki z pandemią, okazało się jednak, że PiS żadnych rozwiązań nie proponuje, a jedynie chce posłuchać, co inni mają do powiedzenia.

Elżbieta Witek po spotkaniu poinformowała, że część opozycji jest zainteresowana współpracą w walce z pandemią, skarżyła się jednak, że obozowi rządzącemu zarzuca się nicnierobienie. Twierdzi, że jest zupełnie przeciwnie, ale jakie to działania, tego oczywiście nie wyjaśniła.

Obostrzenia w Polsce. PiS się ugnie?

Wcześniej głos w sprawie zabrał szef PO Donald Tusk. Były premier oznajmił, że "PiS abdykuje i tchórzy" i od tygodni odrzuca wszelkie rekomendacje Rady Medycznej. Teraz możliwe, że się to odmieni. Opozycja żąda od PiS działania i słuchania lekarzy. Bez tego partia rządzaca nie ma szans na przyjęcie projektu o sprawdzaniu szczepień przez pracodawców.

Tymczasem pojawiły się najnowsze rekomendacje Rady Medycznej przy premierze. Lekarze zalecają premierowi niemal natychmiastowe wprowadzenie dużych ograniczeń pandemicznnych. Wśród nich znalazły się takie zalecenia jak ograniczenie do minimum imprez masowych, działalności punktów handlowych i działalności artystycznej. Zmiany powinny zostać wprowadzone w pierwszej kolejności w powiatach, gdzie liczba hospitalizacji przekracza 9 na 100 000 mieszkańców.

Eksperci z Rady Medycznej chcą też bezwzględnego egzekwowania obowiązujących obostrzeń przez policję i sanepid. Ponadto sugerują odcięcie osób łamiących restrykcje od części usług.

logo Tu się dzieje