18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niepokojące doniesienia

Dyrektor szpitala, w którym leczono m.in. Kornela Morawieckiego, stracił pracę

02.10.2019  15:21
Dyrektor szpitala, w którym leczono m.in. Kornela Morawieckiego, stracił pracę
Dyrektor szpitala, w którym leczono m.in. Kornela Morawieckiego, stracił pracę Fot: Wojtek Laski/East News

Dyrektor szpitala MSWiA, w którym w ostatnim czasie leczono zmarłego Kornela Morawieckiego, stracił pracę. Niepokojące wydarzenia. 

Według ustaleń poczynionych przez Wirtualną Polskę, dr Marcin Maruszewski przestał pełnić funkcję dyrektora szpitalu MSWiA, w którym w ostatnim czasie był leczony zmarły ojciec premiera - Kornel Morawiecki.

MSWiA potwierdziło tę informację. Według oficjalnego stanowiska, dyrektor stracił pracę z uwagi na "zmianę koncepcji zarządzania oraz wdrażanie nowych kierunków rozwoju placówki". Nie jest jasne, kiedy dokładnie dr Maruszewski został zwolniony.

Dyrektor szpitala MSWiA w Warszawie stracił pracę

Warto dodać, że ze strony internetowej szpitala MSWiA w Warszawie, zniknęły już wszystkie informację o byłym dyrektorze. Przypominamy, że dr Maruszewski dostał utracone stanowisko w 2017 roku, po tym, jak Mariusz Błaszczak (ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji) odwołał całą dyrekcję szpitala, w tym wieloletniego dyrektora placówki, prof. Marka Durlika.

Kornel Morawiecki trafił pod opiekę szpitala w styczniu. Zajmował się nim Oddział do Kliniki Onkologii i Hematologii - zmarły chorował na raka trzustki, którego ostatecznie nie udało mu się pokonać.

Premier Mateusz Morawiecki jak do tej pory nie wyraził żadnych zastrzeżeń co do medycznej opieki nad tatą. Szpital MSWiA również nie przekazał informacji, że zwolnienie dr Maruszewskiego ma związek ze śmiercią Kornela Morawieckiego.