18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pandemiczny wyjątek

Dyskoteki i kluby zamknięte, SYLWESTRA NIE BĘDZIE?

Emilia Waszczuk
07.12.2021  14:43
Sylwestra nie będzie? Dyskoteki i kluby zamknięte przez pandemię
Sylwestra nie będzie? Dyskoteki i kluby zamknięte przez pandemię Fot: Pavle Bugarski/Shutterstock

Rząd wprowadza nowe obostrzenia i limity i po raz kolejny zamyka kluby nocne oraz dyskoteki. Nowe przepisy będą obowiązywać od połowy grudnia. Co z Sylwestrem?

Minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister w jego resorcie Waldemar Kraska głosili nowe obostrzenia pandemiczne dla Polski. Od 15 grudnia ponownie zaostrzone zostaną limity w gastronomii, hotelach czy nawet kościołach. Rząd postanowił też wprowadzić w Polsce obowiązek szczepień dla trzech grup, a także dać pracodawcom prawo do wymagania testów na koronawirusa od pracowników.

W ogłoszonych we wtorek 7 grudnia restrykcjach znalazło się wiele niejasności. Okazuje się, że szefowie Ministerstwa Zdrowia nie do końca wiedzą, jakie restrykcje wprowadzają i nad jakimi ustawami pracują. Dodatkowo ogłosili, że są takie dni w roku, kiedy koronawirus może wziąć sobie wolne. Obostrzenia zostaną wtedy zdjęte!

Kluby i dyskoteki zamknięte. Sylwestra nie będzie?

Wszystkie nowe ograniczenia ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia wejdą w życie z dniem 15 grudnia. Wśród nich pojawił się przepis przywracający całkowity lockdown dla jednej z branż. Wszystkie dyskoteki, kluby i lokale udostępniające miejsce do tańczenia zostaną zamknięte na czas bliżej nieokreślony.

Tyle tylko, że przepis ten jest mocno płynny. Zdaje się, że politycy PiS wierzą, iż w Sylwestra koronawirus nikomu nie będzie zagrażał. 31 grudnia i 1 stycznia politycy pozwolą wyżej wspomnianym placówkom się otworzyć. W dyskotekach czy klubach obowiązywał będzie jednak limit maksymalnie 100 klientów. Co ważne, zapis ten nie obejmie osób zaszczepionych. To może oznaczać, że część przedsiębiorców może zdecydować się na wyprawienie imprez jedynie dla osób z certyfikatem szczepienia.