18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Obecność w niedzielę obowiązkowa

Koniec dyspensy, wierni MUSZĄ iść na mszę. "To obowiązek"

29.05.2020  16:08
Niedzlelna msza obowiązkowa - grzech ciężki za nieobecność
Niedzlelna msza obowiązkowa - grzech ciężki za nieobecność Fot: Jakub Kaminski/East News

Koronawirus w Polsce nadal atakuje jak wściekły, rośnie liczba chorych. Jednak Kościół też musi na siebie zarabiać i potrzebuje do tego rąk wiernych wyciągniętych w kierunku tac. Korzystając z łagodzenia obostrzeń, biskupi zdejmują dyspensy. Jeśli ktoś nie pojawi się na mszy w niedzielę, to w piekle już rozpalają dla niego grilla.

Rząd PiS ogłosił kilka dni temu, że Polska wygrywa z koronawirusem i anulował wiele zakazów. Od najbliższej niedzieli zniesione zostają limity wiernych w kościołach. Będzie obowiązywał jedynie 2-metrowy dystans.

Niedzielna msza i grzech ciężki

Obawiacie się jednak, że udział w mszy może narazić wasze zdrowie? Niech Bóg ma was w opiece, bo księża nie mają litości. Biskupi w wielu diecezjach ogłosili, że zdejmują dyspensę. Tym samym udział w niedzielnej mszy jest obowiązkowy. Jeśli zdecydujecie się zostać w domu popełnicie grzech ciężki.

O powrocie wiernych do kościołów zdecydował np. metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Poszedł jednak po rozum do głowy i utrzymał dyspensę dla osób starszych, z objawami infekcji, a także dla tych, którzy czują obawę przed zakażeniem. Podobną decyzję podjął podjął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w diecezji poznańskiej. Dyspensa obowiązuje m.in. kobiety w stanie błogosławionym, osoby z objawami infekcji i tych, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

Dyspensę zdjęły też diecezje gnieźnieńska, zamojsko-lubaczowska, łódzka, sandomierska, katowicka, włocławska, radomska i kaliska.

W związku z tym w kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski odwołał dyspensę od udziału w niedzielnych mszach św., apelując o korzystanie z sakramentów. Przypomniał, że obowiązkiem katolika jest przystąpienie do wielkanocnej komunii świętej – pisze RMF24.pl

Zagłosuj

Czy chodzisz do kościoła?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze