18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejna kpina

Dzieci będą ubierały Jana Pawła II. MEN wydało nową grę

24.02.2021  15:57
Papież stał się bohaterem gry komputerowej
Papież stał się bohaterem gry komputerowej Fot: ASSOCIATED PRESS/East News

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało grę komputerową o papieżu Polaku. Wyprodukowanie "Dziedzictwa kulturowego Jana Pawła II" kosztowało polskich podatników prawie milion złotych. Rząd rozpoczął narodową indoktrynację.

Gra edukacyjna "Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II" składa się z 18 misji nawiązujących do dokonań polskiego papieża. Jednym z bojowych zadań, jakie muszą wykonać dzieci, jest ubranie Jana Pawła II w papieskie szaty.

Gra znajdzie zastosowanie na lekcjach języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, geografii, biologii czy religii. Ponadto nauczyciele mogą ją wykorzystać w ramach kół zainteresowań, na zajęciach wyrównawczych i zajęciach świetlicowych. Jest pomocą dydaktyczną dostosowaną do wieku i możliwości uczniów - głosi Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Nowy projekt wywołał ogromne kontrowersje. Internauci podkreślają, że władze zamiast inwestowania w prawdziwą edukację, preferują usilne promowanie Kościoła katolickiego.

MEN wydało majątek na grę o papieżu

Gra o papieżu wchodzi w skład modułu "Godność wolność i niepodległość", który kosztował podatników 1,9 miliona złotych. Za część z Janem Pawłem II zapłacono 790 tysięcy złotych. Działania MEN brutalnie podsumowali internauci.

Kto to widział, żeby w XXI wieku jeszcze uczyć młodych ludzi o ewolucji i tak im w głowach mieszać. Dlatego polecam grę, którą przygotowało Ministerstwo Indoktrynacji Narodowej, proszę w nią grać całymi rodzinami, aby te prawie 7 milionów złotych nie poszło na marne. Proszę również docenić jaką niepowtarzalną okazję daje Wam ten kraj, że możecie sobie ubrać Pana Papieża za darmo. Tzn. nie do końca, ten moduł kosztował 790 000 zł naszych podatków - napisał dr Dawid Ciemięga.

W grę można zagrać za darmo na stronie internetowej niepodlegla.men.gov.pl. Kolejna słuszna inwestycja polskiej władzy?

logo Tu się dzieje