18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Projekt do odstrzału

Dzieci na polowania? W Sejmie zapadła decyzja!

Wojciech Kozicki
22.07.2020  20:47
Dzieci na polowaniach w Polsce? W Sejmie zapadła decyzja
Dzieci na polowaniach w Polsce? W Sejmie zapadła decyzja Fot: East News/Value Stock Images

Czy dzieci do 18. roku życia mogą uczestniczyć w polowaniach? Decyzja zapadła. Sejmowa Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa zarekomendowała w środę odrzucenie w całości obywatelskiego projektu noweli Prawa łowieckiego. 

Prawo w Polsce od 2018 roku zabrania osobom poniżej 18. roku uczestnictwa w polowaniach. Jest to kwalifikowane jest jako występek. W Sejmie pojawił się jednak obywatelski projekt noweli Prawa Łowieckiego. Jego celem było wprowadzenie możliwości do polowania w obecności lub przy udziale dzieci do 18. roku życia za zgodą rodziców bądź opiekunów prawnych.

Dzieci na polowaniach

Sejmowa komisja ochrony środowiska odrzuciła projekt obywatelski, wiec dzieci nie będą mogły brać udziału w polowaniach. Za odrzuceniem nowelizacji ustawy o Prawie łowieckim głosowało 15 osób, za przyjęciem - 10; wstrzymały się 3 osoby.

W czasie prac komisji nad projektem posłowie nie zgodzili się na obniżenie wieku dla osób uczestniczących w polowaniu. Lewica chciała, aby było to możliwe od 16 roku życia, a poprawka zgłoszona przez przewodniczącą komisji posłankę Pasławską zakładała, aby było to od 13 roku życia – podaje Polsat News.

 

Czytaj także