Dziecko w oknie życia. "Ślady krwi, dopiero się urodziła"

17.12.2021  16:17
Dziecko w oknie życia. "Ślady krwi, dopiero się urodziła"
Dziecko w oknie życia. "Ślady krwi, dopiero się urodziła" Fot: Jan GRACZYNSKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Piotrków Trybunalski i kolejne dziecko w oknie życia. Znaleziono dziewczynkę ze śladami krwi, która musiała urodzić się chwilę wcześniej. Wiadomo już jakie imię zakonnice nadały dziewczynce. Media ujawniły nowe informacje o dziecku.

Kolejne dziecko w oknie życia w Piotrkowie Trybunalskim. Przełożona domu Zgromadzenia Sióstr Maryi Wspomożycielki siostra Anna Siara potwierdziła, że ok. godz. 2.10 w nocy z czwartku na piątek w oknie życia przy ulicy Armii Krajowej 9 rozległ się dzwonek. Rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski dodał, że zakonnice natychmiast zareagowały i znalazły dziewczynkę.

Kolejne dziecko w tym oknie życia. Nowe informacje

Dziecko było owinięte kocami termicznymi i kocem wełnianym. Był to noworodek. Zdaniem Siary, „dziewczynka musiała urodzić się chwilę wcześniej, bo pępowina była świeża, a na całym ciele były ślady krwi”. Na miejsce wezwano policję i pogotowie ratunkowe, a medycy ocenili stan zdrowia noworodka jako dobry. Zgodnie z procedurą, sporządzony został policyjny protokół, a także powiadomiono sąd rodzinny, by mogła ruszyć procedura adopcyjna.

Dziewczynka została już ochrzczona. Otrzymała imię Anna.

Polsat News podaje, że to już piąte dziecko w piotrkowskim oknie życia i pierwsza w jego historii dziewczynka.

W październiku 2016 roku znaleziono tam chłopca. W styczniu 2013 roku, w oknie pozostawiono również chłopca - półtoraroczne dziecko wcześniej zostało porwane. Wcześniej w oknie życia w Piotrkowie Trybunalskim siostry salezjanki znalazły dwóch chłopców – informuje Polsat News.
Czytaj także