18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Alarm!

Dziecko weszło w barszcz Sosnowskiego. Ojciec ostrzega

07.06.2022  12:40
Barszcz Sosnowskiego poparzył dziecko!
Barszcz Sosnowskiego poparzył dziecko! Fot: Robert Wozniak/East News

Barszcz Sosnowskiego sieje w Polsce grozę. Ta niepozorna roślina może być szczególnie niebezpieczna dla nieświadomych zagrożenia dzieci. Cały świat ostrzega teraz ojciec dziewczynki, która nieopatrznie weszła w roślinę grozy.

Ostrzeżenia przed barszczem Sosnowskiego pojawiają się latem regularnie. Do ludzi czasem jednak nie trafia w pełni informacja o zagrożeniu i często ją bagatelizują. Być może jednak nie zapomną słów wypowiedzianych przez załamanego ojca. 

Ojciec dwuletniej Elli ostrzega innych rodziców po tym, jak dziewczynka podczas zabaw na świeżym powietrzu wpadła w barszcz Sosnowskiego. Mężczyzna musiał potem doglądać swojej pociechy w przerażającym wydaniu.

Nigdy nie widziałem dziecka tak mocno poparzonego

- 48-latek powiedział w rozmowie z brytyjskimi mediami.

Niebezpieczny barszcz Sosnowskiego sieje grozę!

Phillip Ryan postanowił nagłośnić przypadek swojej córki w mediach, by przestrzec innych rodziców na całym świecie. Dziewczynka bawiła się beztrosko ze swoją mamą w parku w Hartlepool w hrabstwie Durham. Wszystko było w porządku aż do następnego dnia, gdy rodzice zauważyli wielkie pęcherze na dłoniach córki.

Rano pojawił się pierwszy pęcherz, potem drugi, potem trzeci, a potem czwarty i po prostu to trwało dalej. To było przerażające. Ella płakała z bólu

- powiedział pan Ryan w rozmowie z "Metro".

Rodzice zabrali dziewczynkę do szpitala. Medycy ponacinali pęcherze i zdjęli dziecku martwy naskórek z dłoni, jednak nie byli w stanie wskazać, co spowodowało tak rozległe obrażenia. To ostatecznie mama dziewczynki przypomniała sobie o barszczu Sosnowskiego rosnącym w parku, w którym bawiła się z córką zaledwie dzień wcześniej.

Bardzo ważne jest, aby ludzie o tym wiedzieli. Nie chcę, żeby ktoś przechodził przez to, co my przechodzimy. Nasza córeczka cierpi z tego powodu. To dla niej straszne

- powiedziała rozmowie z "Metro" mama dziewczynki.

Barszcz Sosnowskiego jest silnie parzący, przede wszystkim z uwagi na wydzielane przez roślinę soki, które zawierają furanokumaryny, powodujące silnie oparzenia skóry. Niestety, roślina ta występuje na łąkach powszechnie, dlatego trzeba pilnować siebie i swoich dzieci jak oka w głowie!