18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

rodzina oskarża lekarzy

Dziennikarz TVP w ciężkim stanie! WALCZY O ŻYCIE

10.08.2022  10:33
Łukasz Owsiany miał udar
Łukasz Owsiany miał udar Fot: zrzutka.pl

Dramat młodego, polskiego dziennikarza. Łukasz Owsiany ma 31 lat i właśnie walczy o życie. Mężczyzna doznał udaru mózgu. Rodzina oskarża lekarzy o błędy!

To miał być czas sielanki, spokojne wakacje w gronie najbliższych, z widokiem na polskie morze. Niestety zakończyły się one tragedią. 31-letni Łukasz skarżył się na ból głowy, nie mógł przewidzieć, że to oznaka zagrożenia życia. Był zdrowy i silny, nagle jednak stracił przytomność.

Partnerka mężczyzny wezwała pogotowie, do przyjazdu karetki minęło 20 minut. Ratownicy zdecydowali jednak, że potrzeba śmigłowca LPR. Ten zabrał 31-latka na SOR do szpitala w Koszalinie.

Rodzina oskarża lekarzy o błędy

Bliscy Łukasza twierdzą, że lekarze z koszalińskiego szpitala zlekceważyli objawy i doprowadzili do tragicznego stanu mężczyzny. Mieli też zwlekać z badaniami - neurolog zajął się ponoć pacjentem dopiero trzy godziny po przewiezieniu go na SOR. - Naszym zdaniem tam właśnie zlekceważono objawy wskazujące na udar mózgu i przez kilka godzin nie postawiono właściwiej diagnozy - mówi Zofia Popławska, partnerka 31-latka w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Po stwierdzeniu udaru Łukasz został przewieziony do szpitala w Szczecinie. Tam przeprowadzono operację neurochirurgiczną polegającą na udrożnieniu tętnic. Od ponad tygodnia mężczyzna pozostaje jednak w śpiączce.

- Łukasz doznał udaru niedokrwiennego w obrębie pnia mózgu, półkul móżdżku, wzgórza oraz okolic potylicznych. Stało się to podczas jego pierwszych wspólnych wakacji z dziewczyną. Nikt nie spodziewał się, że młody chłopak, który prowadził zdrowy tryb życia, był zawsze pozytywny i pomocny, doświadczy takiej choroby. Przebył zabieg trombektomii mechanicznej w szpitalu w Szczecinie - czytamy na stronie zrzutka.pl.

Zrzutka na leczenie

Stan Łukasza lekarze określają jako stabilny, ale ciężki. Nie potrafią wskazać, kiedy się wybudzi i wróci do pełni sprawności. Bliscy i rodzina mężczyzny założyli zbiórkę pieniędzy na jego leczenie i rehabilitację, pieniądze można wpłacać na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia lub bezpośrednio w serwisie zrzutka.pl w zbiórce "Pomoc dla Łukasza Owsianego".

Rodzina mężczyzny planuje złożyć skargę na pracowników koszalińskiego SOR. 31-latek, u którego doszło do udaru, to Łukasz Owsiany, dziennikarz regionalnego oddziału Telewizji Polskiej - TVP3 Wrocław.

Czytaj także