18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gorzej być nie może...

Zmasowany atak COVID-19. Ponad 12 tysięcy zachorowań

22.10.2020  10:34
Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia o COVID-19
Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia o COVID-19 Fot: Planeta.pl

Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia z 22 października nie przynosi nam dobrych wieści. COVID-19 zalewa Polskę wściekłą falą. Padł kolejny rekord zachorowań. Jeśli ktokolwiek miał jeszcze wątpliwości co do tego, czy ta choroba jest prawdziwa - teraz musi je porzucić. 

Dzienny raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący liczby zachorowań i zgonów z powodu COVID-19, jest z nami odkąd tylko koronawirus pojawił się w Polsce. Niestety, o ile na początku budził w nas jedynie lekki strach - teraz zasiewa najprawdziwszą trwogę. Każdego dnia widzimy, jak koszmarnie pogarsza się nasza sytuacja.

Ministerstwo Zdrowia i nowe zachorowania na COVID-19

Rekordy liczby zachorowań na COVID-19 stały się naszą codziennością. Niestety, za liczbami stoją żywi, cierpiący i przerażeni ludzie - jedyne, co możemy zrobić w tej sytuacji to dbać o siebie i starać się nie dopuścić do zakażenia koronawirusem. Poza tym przestrzeganie dystansu społecznego i narzuconych obostrzeń to aktualnie również absolutna konieczność.

Dzienny raport zachorowań z 22 października nie napawa nas optymizmem. Od wielu dni widzimy tysięczne wzrosty liczby zakażonych, a statystyka tylko szybuje w górę. Dziś potwierdzono 12 107 zachorowań na COVID-19 i 31 zgonów z jego powodu i 137 z powodu jego i innych chorób współistniejących. Tym samym od początku pandemii w Polsce z powodu koronawirusa zachorowało 214 686 i zmarło 4 019 osób.

Pandemia pokazała nam, jak bardzo jesteśmy bezradni wobec niewidocznego przeciwnika. Każdego dnia boimy się teraz nie tylko o zdrowie nasze i naszych bliskich, ale również o to, czy polska służba zdrowia udźwignie rosnący ciężar pandemii.

Miejmy nadzieję, że w końcu przyjdzie dzień, w którym Ministerstwo Zdrowia nie odnotuje nowych zachorowań na COVID-19.

Przeczytaj więcej
Komentarze