18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pamiętaliście?

Dziś dzień ŻAŁOBY NARODOWEJ. Czarne ubranie obowiązkowe

03.12.2021  14:31
Żałoba narodowa w całym kraju
Żałoba narodowa w całym kraju Fot: DAREK REDOS/REPORTER

Dziś dzień żałoby narodowej, podczas którego wszyscy powinniśmy postawić na czarne ubrania. Wyjątkowa inicjatywa obywatelska spotkała się z dużym rozgłosem.

Dzisiejszy dzień covidowej żałoby narodowej jest okazją do symbolicznego zamknięcia pewnego etapu i pożegnania osób, którym pandemia koronawirusa zabrała życie. Pomysłodawcą wydarzenia jest Maciej Roszkowski, psychoterapeuta, którzy w mediach społecznościowych mocno angażuje się w promocję szczepień.

Teraz żyjemy w poczuciu zagrożenia czwartą falą pandemii koronawirusa, brutalnych statystyk i mutacji Omikron. Tym bardziej w takich okolicznościach warto pochylić się nad tym, co już za nami. Dzień covidowej żałoby narodowej przypada dziś, 3 grudnia 2021.

Ubierz się tego dnia na czarno. O 18:00 zgaś na 20 minut światło w domu i zapal świeczkę w oknie (minimum 140 tysięcy świeczek w oknach ku pamięci 140 tysięcy nadmiarowych zgonów w Polsce)

- mogliśmy przeczytać na stronie wydarzenia na Facebooku.

Dziś dzień covidowej żałoby narodowej

"Co 200 osoba umiera z powodu Covid-19, to też ogromne przeciążenie dla służby zdrowia" - powiedział "Super Expressowi" Maciej Roszkowski i podkreślił, ze nawet 700 tysięcy Polaków zna kogoś, kto zmarł z powodu koronawirusa.

Organizator dnia covidowej żałoby narodowej ma przekonanie, że za te liczby odpowiada nie tylko duża liczba nieodpowiedzialnych obywateli, którzy nie zdecydowali się na szczepienie, ale także decyzje rządu, który nie potrafi skutecznie zachęcić do procedury.

Wszystkie trzy fale to porażka rządu. Teraz nie wprowadza obostrzeń, bo boi się, że straci kilka procent poparcia. Tak naprawdę to władza powinna zorganizować dzień covidowej żałoby narodowej, ale oni godzą się śmierć, dlatego go nie organizują

- tłumaczył w rozmowie z "Super Expressem" Maciej Roszkowski.

Pamiętaliście o tym, żeby ubrać się dziś na czarno?

Czytaj także
Przeczytaj więcej