18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mówią o śniętych rybach

Dziwna piana w polskiej rzece. Skażenie i śmierć?

Wojciech Kozicki
24.04.2020  09:44
Piana na rzece w Polsce - czy fabryka doprowadziła do skażenia wody?
Piana na rzece w Polsce - czy fabryka doprowadziła do skażenia wody? Fot: Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu

Problemy z wodą w Polsce narastają. Nie dość, że nadciąga susza i spada poziom wody, to w niektórych miejscach grozi nam skażenie. W Mieścisku na rzece Wełna pojawiła się tajemnicza piana. Czy to zabójczy wyciek z fabryki?

Susza w Polsce się nasila, a służby apelują o oszczędzanie wody. Tymczasem w czwartek mieszkańcy Mieściska poinformowali służby, że na rzece Wełna pojawiła się dziwna piana. Wstępnie stwierdzono, że do wody przedostało się mydło lub środek spieniający.

Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu na Facebooku poinformowała, że służby monitorują sytuację i prawdopodobnie „zawiódł czynnik ludzki”. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie doszło do wycieku z jednej z okolicznych fabryk. Uspokajają również okolicznych mieszkańców, że piana jest niegroźna.

Informacja o pianie unoszącej się na rzece Wełna postawiła na nogi wiele służb. W Mieścisku do rzeki dostała się substancja z jednej miejscowych fabryk. Pracujemy na miejscu i ustalamy szczegóły. Wstępnie uspokajamy mieszkańców Wągrowca, że piana która w tym momencie może zostać zauważona w rzece przepływającej przez miasto, bezpośrednio im nie zagraża - podaje Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu.

Strażacy z grupy chemicznej po wstępnym przebadaniu wody przekazali informacje, że substancja w wodzie nie jest niebezpieczna. Obecni na miejscu inspektorzy WIOŚ badają czy doszło do skażenia środowiska. Służby zapewniają, że zagrożenia nie ma, ale jak podaje „Fakt”, ludzie w Mieściska mówi, że widzieli śnięte ryby.

Rzeka Wełna i tajemnicza piana [WIDEO]

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze