18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa epidemia?

E-papierosy zabijają w Polsce! Nastolatek nie żyje!

Wojciech Kozicki
27.02.2020  15:39
E-papierosy znowu zabiły - czy powinny być zakazane?
E-papierosy znowu zabiły - czy powinny być zakazane? Fot: Facebook/E-Sheesh

E-papierosy mają szkodliwy wpływ na zdrowie? Kolejna ofiara śmiertelna w Polsce, która mógł zabić ten nałóg. Czy waping to nowa zabójcze epidemia w Polsce?

Kilka miesięcy temu e-papierosy w USA masowo zaczęły masakrować ludzi. Odnotowany zgony, a tysiące osób trafiło do szpitali. Wkrótce podobne przypadki zdarzyły się również w Polsce i czarna seria trwa. Media podają, że elektroncizne papierosy prawdopodobnie zabiły 19-latka z Łomży.

19-latek trafił do nas na Oddział Chorób Płuc i Gruźlicy, potem w trybie pilnym został przeniesiony na OIOM, bo wymagał wspomagania oddychania. Wynik sekcji zwłok wykazał, że płuca były dramatycznie uszkodzone. Przebieg był piorunujący, zmarł w ciągu kilku dni z powodu niewydolności oddechowej, uszkodzenia płuc – oświadczył Dr HendrykPerkowski. (radio.bialystok.pl)

Jak podaje portal.abczdrowie.pl, zmarły nastolatek przez dłuższy czas palił e-papierosy, a jego płuca były zniszczone przez nałóg. W końcu trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży z powodu niewydolności oddechowej. Konieczne było utrzymywanie go przy życiu z pomocą respiratora.

Sekcja zwłok nastolatka wykazała poważne uszkodzenia płuc. Perkowski uważa, że spowodował je waping.

Taka poważna poszlaka istnieje, że to e-papierosy doprowadziły do śmieci młodego mężczyzny. Dlatego, że przebieg toksycznego uszkodzenia płuc był piorunujący i pacjent nie był do uratowania – powiedział Perkowski. (naszemiasto.pl)

Radio Białystok przypomina, że w 2019 roku w całej Polsce stwierdzono kilkanaście przypadków choroby płuc, którą wywołało palenie e-papierosów. Główny inspektor sanitarny apeluje do szpitali, by zgłaszały przypadki lub podejrzenia EVALI, czyli uszkodzenia płuc związanego z używaniem e-papierosów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze