Nowe informacje o wypadku

Wypadek autokaru z Polakami w Egipcie. Ofiary śmiertelne!

Wojciech Kozicki
08.04.2022  07:43
Wypadek autokaru z Polakami w Egipcie. Liczba ofiar i nowe informacje
Wypadek autokaru z Polakami w Egipcie. Liczba ofiar i nowe informacje Fot: WOJCIECH FRANUS/REPORTER/East News

Egipt i tragiczny wypadek autokaru z polskimi turystami. Polska ambasada w Kairze potwierdziła, że 7 kwietnia doszło do tragedii, są ofiary śmiertelne oraz liczni poszkodowani. Biuro podróży ujawniło nowe informacje o wypadku w Egipcie. Jaka była przyczyna wypadku?

Wypadek polskich turystów w Egipcie. Media podają, że autokar jadący z kurortu Marsa Alam przewrócił się w miejscowości Safadża. Do wypadku doszło przed lotniskiem w Hurghadzie. Biuro Coral Travel potwierdziło, że autokarem podróżowało kilkanaście osób z Polski.

Wypadek autokaru w Egipcie. Polacy nie żyją

Niestety, potwierdzono smutną wiadomość o ofiarach śmiertelnych wypadku. Kierowca oraz dwóch turystów z Polski poniosło śmierć na miejscu. Kilkanaście osób zostało hospitalizowanych, ale RMF FM donosi, że "nie ma poszkodowanych w bardzo ciężkim stanie,  przeprowadzone są wymagane badania". Jak na razie nie wiadomo, kiedy polscy turyści będą mogli opuścić szpital. 

Autokarem jechało 18 turystów z Polski, rezydent Coral Travel oraz kierowca. 2 turystów z Polski oraz kierowca zginęli na miejscu. 16 osób zostało rannych. Poszkodowani natychmiast zostali przewiezieni do najbliższych szpitali w Safadze i Hurgadzie. W szpitalach turystom asystują nasi polscy przedstawiciele, którzy wspierają i pomagają również w komunikacji z personelem medycznym – TVN24.pl cytuje treść oświadczenia biura podróży.

Wciąż nie została oficjalnie potwierdzona przyczyna wypadku. Nieoficjalnie mówi się, że autokar przewrócił się z powodu niesprzyjających warunków drogowych. Wiadomo, że w regionie grunt był śliski, a w okolicy wypadku prowadzone były roboty drogowe, więc kierowca autokaru mógł stracić panowanie nad pojazdem.

Biuro podróży Coral Travel zapewniło, że wspiera osoby poszkodowane w wypadku, a do tego jest w stałym kontakcie zarówno z polskim konsulatem w Egipcie jak i MSZ w Warszawie.

O wypadku poinformowała mnie kobieta, która też została poszkodowana. Mój syn stracił telefon podczas tego wypadku i poprosił ją, żeby wysłała mi wiadomość głosową. Mówiła, że autokar wpadł w poślizg. Większość poszkodowanych była w smole. Później rozmawiałam też z synem. Jest w szpitalu. Skontaktowałam się z nim za pośrednictwem rezydentki biura podróży, która jest z poszkodowanymi i informuje o zdarzeniu rodziny uczestników wycieczki. Syn opowiadał, że ludzie ponieśli bardzo poważne obrażenia – relacjonowała matka uczestnika wypadku. (tvn24.pl)
Czytaj także