18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PILNE

OGROMNA EKSPLOZJA W POLSCE! Trwa akcja ratunkowa

22.09.2022  16:22
Eksplozja w Dąbrowie Górniczej
Eksplozja w Dąbrowie Górniczej Fot: Planeta.pl

Wielki wybuch na Śląsku. W koksowni w Dąbrowie Górniczej eksplodował piec. Są ranni, trwa akcja ratunkowa. 

W Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) doszło w czwartkowe popołudnie do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. W miejscowej koksowni "Przyjaźń" nastąpiła potężna eksplozja. Na miejscu trwa akcja służb.

W zakładzie doszło do wybuchu pieca, co skutkowało zawaleniem taśmociągu. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu w komorze węglowej nr 2  - mówi w rozmowie z TVP oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP asp. mgr Stefan Flasza.

Eksplozja w koksowni. Są ranni

Rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej, do której "Przyjaźń" należy, zapewnił, że nie ma ofiar śmiertelnych. Nieoficjalnie mówi się jednak o ośmiu osobach rannych.

W akcję ratunkową zaangażowano między innym śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Katowic i Krakowa. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej.

Do wybuchu w koksowni doszło tuż przed godziną 15. Nad zakładem unosi się gęsty, czarny dym. Do sieci trafiły pierwsze relacje z miejsca zdarzenia.