18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworna matka z Elbląga

Podała dziecku narkotyki. Niemowlę w stanie ciężkim

Wojciech Kozicki
18.01.2020  09:52
Naćpane niemowlę w szpitalu walczy o życie
Naćpane niemowlę w szpitalu walczy o życie Fot: Jan GRACZYNSKI/East News

Elbląg i kolejna „matka roku”. Kobieta została oskarżona przez prokuraturę o podawanie narkotyków swojemu dziecku. 9-miesięczny chłopiec w stanie ciężkim trafił do szpitala, ponieważ zaaplikowano mu prawdopodobnie ecstasy, mefedron lub metamfetaminę.

Kilka dni temu pogotowie przywiozło do szpitala w Elblągu dziecko z drgawkami. 9-miesięczny chłopiec był w stanie ciężkim, a badania lekarzy potwierdziły, że podano mu narkotyki. Niedługo później została aresztowana jego matka i prokuratura wzięła ją w obroty.

Dla nas jest to również szokujące, ponieważ mieliśmy co prawda przypadki udzielania małoletnim środków odurzających i psychotropowych, ale tak młodego pokrzywdzonego sobie nie przypominam – oświadczyła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu Iwona Piotrowska. (polsatnews.pl)

Matka, dziecko i narkotyki

Jak informuje polsatnews.pl, Prokuratura Rejonowa w Elblągu prowadzi śledztwo, a jeśli zarzuty wobec matki się potwierdzą, może trafić do więzienia nawet na 8 lat. Kobieta nie przyznała się do winy i zastosowano wobec niej 3-miesięczny areszt tymczasowy. Dodatkowo, prokurator skierował do wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Elblągu wniosek o "wgląd w sytuację rodzinną podejrzanej i o podjęcie działań opiekuńczych wobec dziecka aktualnie przebywającego w szpitalu"

Radiozet.pl pisze, że stan dziecko poprawia się, ale chłopiec nadal pozostaje w szpitalu.

Czytaj także