18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wow

Dziki zwierz w polskim lesie. Między drzewami hasała sobie zebra

11.06.2020  17:57
Zebra w lesie pod Elblągiem
Zebra w lesie pod Elblągiem Fot: Nadleśnictwo Elbląg, Lasy Państwowe

Pogoda zachęca do spacerów, a te najlepsze są w lesie. Wie o tym zebra, która jak gdyby nigdy nic przechadzała się pod Elblągiem. TAK, ZEBRA.

Epidemia koronawirusa sprawiła, że przyroda zaczęła odbierać co jej, a dzikie zwierzęta pojawiły się w miastach. Niedawno po Warszawie chadzał sobie Łoś, w Łodzi grasują dziki, a małpy z zoo w Japonii postanowiły zaznać wolności i masowo zwiały z klatki.

Wolności zapragnęła też zebra, która urwała się z prywatnego zoo i udała na przechadzkę po lasach pod Elblągiem.

Poszła na borówki

Zebra do spacerów wybrała sobie wyjątkowo urokliwe miejsce - lasy Nadleśnictwa Elbląg na Mierzei Wiślanej. Leśnicy twierdzą, że wyjątkowo spodobały jej się tereny, a do dłuższego spaceru dodatkowo zachęcił zapach borówek.

To, że klimat się ociepla, to już wszyscy wiemy, ale żeby aż tak szybko?!? Dziś rano w leśnictwie Jantar pojawił się nowy gatunek! Tak to ZEBRA!!!!!

- czytamy na Facebooku Nadleśnictwa Elbląg.

Zwierz został już na szczęście/niestety złapany i wrócił do swojego stałego lokum. Podobno ma się dobrze i jest bezpieczny.