18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wiadomość

Grabowski nie żyje. Ogromna strata, fani żegnają legendę

09.08.2021  10:03
Eligiusz Grabowski nie żyje
Eligiusz Grabowski nie żyje Fot: Gita Kulinitch Studio

Nie żyje legenda polskiego kolarstwa. Eligiusz Grabowski odszedł w wieku 86 lat. Były sportowiec kilkukrotnie zdobywał mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym oraz przełajowym.

Eligiusz Grabowski największą popularność zdobył w latach 50. XX wieku. W 1957 roku został ogłoszony najlepszym polskim kolarzem. Jego charakterystyczną cechą była wyjątkowa wszechstronność, dzięki której udało mu się osiągnąć sukces.

Nie żyje legendarny kolarz

Grabowski zdobywał medale mistrzostw Polski w przełajach oraz kolarstwie torowym. Udało mu się również odnieść sukces w Tour de Pologne, trzykrotnie zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce.

"Elek" był zawodnikiem Włókniarza Legnica (1947-1950), a także Gwardii Warszawa (1950-1959). Ponadto należał do Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek o godzinie 12:00 w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Były kolarz zostanie pochowany na warszawskich Powązkach.