18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ostatnie pożegnanie

Emil Karewicz nie żyje. Podano datę i miejsce pogrzebu

08.06.2020  16:45
Emil Karewicz zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych
Emil Karewicz zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Wielki polski aktor, legendarny Brunner ze "Stawki większej niż życie", zmarł 18 marca. Artysta do dziś nie został pochowany. Wszystko przez koronawirusa.

Wiadomość o śmierci Emila Karewicza zasmuciła Polaków. Aktor zmarł 18 marca w wieku 97 lat. Jego pogrzeb do dziś się nie odbył. Urna z prochami artysty oczekuje w zakładzie pogrzebowym.

Rodzina Karewicza postanowiła odwlec ostatnie pożegnanie mężczyzny ze względu na epidemię koronawirusa. Gdy aktor zmarł, w Polsce obowiązywały ostre ograniczenia - w pogrzebie mogło uczestniczyć zaledwie 5 osób.

Pogrzeb Emila Karewicza

Minęły blisko 3 miesiące, a rodzina zdecydowała o ostatecznej dacie pochówku. Pogrzeb odbędzie się w Warszawie, a Emil Karewicz spocznie na Powązkach Wojskowych.

Tata zostanie pochowany 23 czerwca o godz. 13:00 na warszawskich Powązkach Wojskowych w Alei Zasłużonych. Uroczystość będzie miała charakter świecki

- poinformował SE.pl syn Emila Karewicza, Krzysztof.

Początkowo urna z prochami mężczyzny miała spocząć w jednym grobie z małżonką pana Emila, w Marysinie. W międzyczasie okazało się jednak, że pogrzeb będzie miał charakter państwowy, a na Powązkach oczekuje miejsce dla wybitnego aktora. Syn Karewicza nie chce jednak, by jego rodzice byli pogrzebani na innych cmentarzach - planuje przenieść na Powązki także prochy matki. 

Przeczytaj więcej
Komentarze