18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ludzie się wkurzą

Praca się nie opłaca? Bezrobotni dostaną więcej, niż pracownicy

19.05.2020  16:08
Epidemia koronawirusa i zasiłek dla bezrobotnych. Nowe prawo
Epidemia koronawirusa i zasiłek dla bezrobotnych. Nowe prawo Fot: Jakub Kaminski/East News

Zasiłek dla bezrobotnych w górę, do tego specjalny dodatek na czas epidemii. Kwota przewyższy minimalną krajową!

Bardziej opłaca się stracić pracę, niż pracować? Od czerwca wielu polskich pracowników może mocno się wkurzyć. W czasie gdy zarabiają marne grosze, harując od świtu do nocy, ludzie bez pracy dostaną więcej niż oni... tylko za to, że stracili etat.

Do Sejmu trafił projekt ustawy podwyższającej zasiłek dla bezrobotnych. Najpewniej głosowana będzie już w najbliższym tygodniu. Utrata pracy będzie wiązała się z wyższymi niż dotąd kwotami.

Zasiłek w górę

Nowe prawo miałoby zwiększyć zasiłek dla bezrobotnych z 861 do 1300 złotych. Ale to nie wszystko. Osoby, które tracą pracę przez koronawirusa, w ramach walki ze skutkami pandemii, przez kolejne trzy miesiące dostawać mają dodatkowo 1200 złotych. W sumie co miesiąc liczyć więc mogą na 2500 złotych brutto.

Teraz część Polaków niepokoi się o własne kieszenie. W czasie kryzysu wiele firm ucięło swoim pracownikom pensje o 20 procent, zmniejszając jednocześnie wymiar pracy. W takiej sytuacji, przy minimalnym wynagrodzeniu, zatrudnieni na etatach dostają zaledwie 2080 złotych brutto! Bardziej opłaciłoby im się więc... stracić na chwilę pracę, niż w pocie czoła narażać się na zakażenie koronawirusem.

logo Tu się dzieje