18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przekażcie sobie koronę

Biskupi mają pandemię w nosie. Namawiają do udziału w mszach

Bartłomiej Ciepielewski
27.11.2020  09:20
Ważniejsza jest wiara czy pieniądze?
Ważniejsza jest wiara czy pieniądze? Fot: PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS

Episkopat Polski nie przejmuje się pandemią. Biskupi apelują, by uczestniczyć w zbliżających się roratach, a także przystąpić do spowiedzi. Wiara ma być ważniejsza od zdrowia?

Zdaniem duchownych wiara może skutecznie opanować pandemię koronawirusa. Namawiają oni do przełamywania lęków i codziennego uczestnictwa w Mszach Świętych.

W porównaniu z poprzednimi, tegoroczny Adwent będzie wyjątkowy. Pandemia zmieniła nasz codzienny sposób funkcjonowania, również w wymiarze duszpasterskim i praktyk religijnych. W wielu osobach wywołuje ona lęk i niepewność - informuje w liście Episkopat Polski.

Episkopat chce wyciągnąć ludzi do kościoła

Duchowni sugerują, by pojawiać się w kościele, ale zachowując epidemiczne wymogi sanitarne. Niestety w liście nie pojawiła się bezpośrednia zachęta do udziału zdalnego w organizowanych mszach.

Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w codziennych Mszach Świętych Roratnych, do spotkań z przebaczającym Jezusem w Sakramencie Pojednania, do prywatnej bądź wspólnotowej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych  - piszą w liście biskupi.

Dalsza część listu skierowana jest do kapłanów, którzy zdaniem biskupów, powinni być jeszcze bardziej gorliwi niż zwykle. Autorami apelu są: abp Marek Jędraszewski, abp Stanisław Gądecki, a także bp Artur Miziński.

Czytaj także
Przeczytaj więcej