18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gra w zielone

Jaki tłumaczy się z nielegalnej marihuany: lekarz mi kazał

13.02.2020  16:08
Jaki tłumaczy się z nielegalnej marihuany: lekarz mi kazał
Jaki tłumaczy się z nielegalnej marihuany: lekarz mi kazał Fot: YouTube/Printscreen

Brat Patryka Jakiego został niedawno zatrzymany przez policję. U Filipa Jakiego znaleziono marihuanę. Teraz młodzieniec tłumaczy, że to przez problemy zdrowotne.

Marihuana jest w Polsce nielegalna, ale to może się wkrótce zmienić. Grupa posłów i posłanek postanowiła walczyć o legalizację. W Sejmie powstała specjalna komisja.

Zanim jednak w naszym kraju nastąpią jakiekolwiek zmiany, upłynie sporo wody w rzece. Wszyscy wielbiciele zielonego suszu muszą sobie jakoś radzić. Radzić muszą sobie też osoby chore, którym palenie zalecają lekarze.

Marihuana medyczna jest dostępna na receptę w polskich aptekach od 2018 roku. Niestety, dostać receptę nie jest łatwo, jeszcze trudniej ją zrealizować. I właśnie to miało spotkać Filipa Jakiego.

Jaki i recepta na susz

Młodszy brat europosła Patryka Jakiego udzielił krótkiego wywiadu "Gazecie Wyborczej". W nim wytłumaczył, że faktycznie, nabył marihuanę nielegalnie, ale to dlatego, że nie mógł jej dostać w aptece.

Leczę się na bezsenność i nerwicę lękowo-depresyjną. Susz, który u mnie znaleziono, był od dilera, bo nie mogłem zrealizować recepty. Nie czuję się przestępcą. I nie ukrywam, że jestem za legalizacją marihuany stosowanej rekreacyjnie i rzeczywistą legalizacją tej medycznej, a nie fikcją, z którą teraz mamy do czynienia

- powiedział młody Jaki.

O jakiej fikcji mówi raper? Opakowanie, które wystarcza pacjentowi na 10-30 dni (w zależności od dawki) kosztuje aż 300 złotych. Co więcej, marihuana medyczna choć legalna, jest bardzo trudno dostępna. Chorującym bardziej opłaca się więc kupno nielegalnego suszu. A za to grozi im do 3 lat więzienia.

Czy Filip Jaki rzeczywiście miał receptę na dający nie tylko ulgę w cierpieniu, ale też odrobinę błogości medykament? Okazuje się, że najprawdopodobniej... tak.

"Gazeta Wyborcza" dotarła do kliniki, w której leczy się młodzieniec. Jak zapewniają, w ostatnim czasie lekarz miał Jakiemu zalecić leczenie przy pomocy THC!

Przeczytaj więcej
Komentarze