18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Słabo

Fryzjerka z koronawirusem przyjmowała klientów. Mogła zakazić 60 osób

28.05.2020  13:14
Fryzjerka z koronawirusem przyjmowała klientów. Mogła zakazić 60 osób
Fryzjerka z koronawirusem przyjmowała klientów. Mogła zakazić 60 osób Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER

Fryzjerka przyjmująca klientów w salonie w Wieluniu była zakażona koronawirusem. Teraz sanepid szuka jej klientów, którzy mogli się zakazić chorobą. 

Fryzjerka mogła być śmiertelnym zagrożeniem dla swoich klientów. Zakażenie stylistki fryzur potwierdzono po tym, jak przebadano ją w związku z testami wśród rodzin pracowników fabryki mebli w Kępnie, który był jednym z większych ognisk zakażeń w Polsce. 

Kobieta pracowała najprawdopodobniej nie zdając sobie sprawy ze swojego stanu. Mogła zarazić nawet 60 osób. Czyżby decyzja o otwarciu salonów fryzjerskich była jednak zbyt pochopna? Ten przykład zdaje się to potwierdzać.

Fryzjerka zakażała koronawirusem

Obecnie sanepid poszukuje osób, z którymi fryzjerka się zetknęła. Reporter Radia Zet Mateusz Szkudlarka ustalił, że miała kontakt z wieloma osobami. Sanepid ma już listę tych osób i w zależności od tego, jak długo przebywali w salonie i przez ile czasu mieli kontakt z zakażoną, czeka ich kwarantanna bądź nie.

Osoby, które unikną w związku z tą sytuacją obowiązkowej kwarantanny, będą objęte nadzorem epidemiologicznym. 

Salony fryzjerskie zostały otwarte w ramach 3. etapu odmrażania gospodarki. Od 18 maja mogą przyjmować klientów, a już pojawiła się pierwsza taka sytuacja. Gdybyśmy byli optymistami (ale nimi nie jesteśmy) stwierdzilibyśmy, że to się na pewno nie powtórzy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze