18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Produkt groźny dla zdrowia

GIFwycofuje znany lek. Serca Polaków nie wytrzymają?

Wojciech Kozicki
28.07.2021  13:00
GIF wycofuje popularny lek. Jak obniżyć cholesterol bez Apo-Simva 40?
GIF wycofuje popularny lek. Jak obniżyć cholesterol bez Apo-Simva 40? Fot: GARO/PHANIE/East News

Bierzecie leki na obniżenie cholesterolu? W takim razie miejcie się na baczności, bo do aptek trafił niebezpieczny dla zdrowia specyfik. Główny Inspektorat Farmaceutyczny informuje o wycofaniu na teranie całego kraju produktu leczniczego Apo-Simva 40.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował, że produkt leczniczy Apo-Simva 40 zostanie natychmiast wycofany z obrotu. To lek należący do grupy statyn wykorzystywany m.in. w leczeniu hipercholesterolemii i zmniejszenia stężenia lipidów (głównie cholesterolu) we krwi.  Chodzi konkretnie o Apo-Simva 40 (Simvastatinum), 40 mg, tabletki powlekane, 30 tabl.

GIF wycofuje Apo-Simva 40 ze sprzedaży. Jak teraz obniżyć cholesterol?

Jaki jest powód wycofania leku ze sprzedaży? We wskazanej partii stwierdzono wadę jakościową. Chodzi o uzyskanie przed podmiot odpowiedzialny wyniku poza specyfikacją w zakresie zanieczyszczenia kwasem acetylosalicylowym i kwasem salicylowym.

Lek Apo-Simva 40 wykorzystywany jest w leczeniu pierwotnej hipercholesterolemii lub mieszanej dyslipidemii, rodzinnej homozygotycznej hipercholesterolemii, a także w zapobieganiu zdarzeniom ze strony układu sercowo-naczyniowego – podaje Radio ZET.

Informacje o wycofanym leku Apo-Simva 40:

  • Numer serii: 10620
  • Data ważności: 30.06.2023
  • Podmiot odpowiedzialny: Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej