18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec dymków

Chcą walczyć z palaczami. Paczka papierosów za 100 złotych!

Emilia Waszczuk
05.02.2020  11:22
Chcą walczyć z palaczami. Paczka papierosów za 100 złotych!
Chcą walczyć z palaczami. Paczka papierosów za 100 złotych! Fot: Shutterstock

Ten pomysł może przerazić wielbicieli papierosów. Padła propozycja kosmicznej podwyżki cen tytoniu. Jedna paczka miałaby kosztować majątek.

Papierosy to zło - wiedzą o tym nawet palacze. Ci niestety w dużej mierze ani myślą nałogu rzucać. Powstał jednak pomysł, jak ich do tego zmusić.

Chodzi o drastyczną podwyżkę cen papierosów. W ostatnich tygodniach rząd podniósł akcyzę na wyroby tytoniowe, co podwyższyło ich cenę 1-1,5 zł. Co jednak, jeśli paczka papierosów kosztowałaby nie 17, a 100 złotych?

100 zł za paczkę

Propozycję gigantycznych podwyżek przedstawił Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. W "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 wyjaśnił, że wyroby tytoniowe powinny całkowicie zniknąć ze sprzedaży. A jeśli nie, powinny mieć zaporową cenę.

Papierosy powinny być w ogóle niedostępne z powodów cenowych, trzeba pokazywać, że to jest coś zupełnie nieracjonalnego

- powiedział i rzucił kwotę 100 złotych.

Zaznaczył przy tym, że to cena jedynie symboliczna - chodzi o to, by ludzi nie było stać na papierosy i aby zrozumieli, jak niedorzeczne jest palenie. Zapewniał też, że stopniowe zwiększanie akcyzy i wprowadzanie ograniczeń dla palaczy działa - jeszcze kilkanaście lat temu paliło 52 procent polskiego społeczeństwa. Dziś to już "tylko" 24 procent.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze