18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Łykniesz i fikniesz! Alarm!

GIS: skażone orzeszki w sklepach. Znamy firmę!

14.12.2021  10:45
GIS ostrzega:  skażone orzeszki ziemne w sklepach. GROŹNE TOKSYNY!
GIS ostrzega: skażone orzeszki ziemne w sklepach. GROŹNE TOKSYNY! Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER/East News

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał ostrzeżenie dotyczące żywności. Spożycie jednej z partii popularnych w sklepach orzeszków ziemnych może skończyć się tragicznie dla waszego zdrowia! O który produkt konkretnie chodzi?

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) ostrzega przed potencjalnie niebezpieczną partią orzeszków ziemnych. Chodzi konkretnie o orzeszki ziemne prażone solone marki KRESTO. Kontrola urzędowa przeprowadzona przez Państwową Inspekcją Sanitarną wykazała, że w produkcie przekroczono dopuszczalny poziom zanieczyszczenia aflatoksynami.

Skażone orzeszki Kresto. Groźne toksyny!

GIS zapewnia, że gdy tylko producent otrzymał informację o zanieczyszczeniu produktu, natychmiast rozpoczęła się procedura wycofania podejrzanej partii orzeszków z rynku. Proces jest monitorowany przez organy kontroli urzędowej.

Aflatoksyny to substancje produkowane przez grzyby pleśniowe z rodziny Aspergillus. Są niebezpieczne dla zdrowia. Jak ostrzega Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej, mogą powodować uszkodzenia wątroby, nerek, układu nerwowego i odpornościowego, wady w rozwoju płodu i mutacje genów. Sprzyjają także powstawaniu raka wątroby.

Aflatoksyny to substancje produkowane przez grzyby pleśniowe z rodziny Aspergillus, które mają szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka – ostrzega GIS.

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Produkt - KRESTO Orzeszki ziemne prażone solone, 100 g
  • Numer partii L211451V630
  • Najlepiej spożyć przed - 18.05.2022
  • Kraj pochodzenia: Argentyna
  • Producent - VOG Polska Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 8, 96-100 Skierniewice
GIS ostrzega:  skażone orzeszki ziemne w sklepach. GROŹNE TOKSYNY!
GIS ostrzega: skażone orzeszki ziemne w sklepach. GROŹNE TOKSYNY! Fot: GIS