18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Możliwe zatrucie!

Alarm! GIS wycofuje mięso TEJ FIRMY! Salmonella!

Wojciech Kozicki
05.05.2022  19:52
Roladki z kurczaka z Biedronki powodują zatrucie? GIS ostrzega przed salmonellą i wycofuje produkty z oferty
Roladki z kurczaka z Biedronki powodują zatrucie? GIS ostrzega przed salmonellą i wycofuje produkty z oferty Fot: GIS

Główny Inspektorat Sanitarny i kolejne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Tym razem niebezpieczne dla zdrowia mogą okazać się roladki z kurczaka o smaku maślano-czosnkowym. Roladki Devolay z Biedronki i salmonella? Jeronimo Martins Polska S.A. i Biedronka w pośpiechu wycofują podejrzane mięso!

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) ostrzega, że w czwartek została wycofana ze sklepów partia roladek z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym. Chodzi konkretnie o Roladki Devolay z kurczaka (Dania Express), które ma w ofercie Biedronka. Powodem są wykryte bakterie salmonelli w składzie, które znaleziono w wyniku badań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Salmonella i roladki z kurczaka Devolay z Biedronki

Jak czytamy na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego, wycofany ze sklepów został produkt "Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, 500 g" o numerze 109/P1/L4/I i terminie przydatności 07.05.2022. Może powodować silne zatrucie pokarmowe.

Producentem jest Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE. Roladki wyprodukowano dla Jeronimo Martins Polska SA, ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn - informuje GIS.

Firma Konspol Holding Sp. z o.o., czyli producent felernych roladek z kurczaka, po otrzymaniu informacji z Sanepidu natychmiast przekazała niezbędne dyspozycje dystrybutorowi. Zdecydowano o wycofaniu potencjalnie niebezpiecznej dla zdrowia partii produktu. Co więcej, umieszczono informacje o wycofaniu w sklepach, a producent także zamierza opublikować informację na stronie internetowej sklepów. Organy urzędowej kontroli prowadzą postępowanie wyjaśniające w związku z uzyskanym wynikiem badań laboratoryjnych.

Produecent i GIS ostrzegają, że nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

Informacje o wycofanym produkcie:

  • Produkt – Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, 500 g
  • Numer partii: 109/P1/L4/I
  • Termin przydatności do spożycia: 07.05.2022
  • Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE
  • Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska , ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn
GIS i Jeronimo Martins Polska  wycofują roladki z kurczaka. Mięso z Biedronki ma salmonellę?
GIS i Jeronimo Martins Polska wycofują roladki z kurczaka. Mięso z Biedronki ma salmonellę? Fot: GIS
GIS i Jeronimo Martins Polska  wycofują roladki z kurczaka. Mięso z Biedronki ma salmonellę?
GIS i Jeronimo Martins Polska wycofują roladki z kurczaka. Mięso z Biedronki ma salmonellę? Fot: GIS