18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

O matko, to piją dzieci!

GIS wycofuje popularny sok. Groźne ciała obce!

Wojciech Kozicki
03.08.2022  08:54
GIS wycofuje popularny sok jabłkowy dla dzieci HiPP. CIAŁA OBCE!
GIS wycofuje popularny sok jabłkowy dla dzieci HiPP. CIAŁA OBCE! Fot: Value Stock Images/East News

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Główny Inspektorat Sanitarny w trybie natychmiastowym wycofuje z rynku popularny sok jabłkowy dla dzieci Hipp. Okazuje się, że może być niebezpieczny dla zdrowia, ponieważ zawiera ciała obce!

Aż strach zrobić zakupy w Polsce. Przez chwilę sklepy Żabka w panice wycofywały trujący produkt, a teraz GIS wycofuje sok jabłkowy Hipp 100 proc. dla dzieci od czwartego miesiąca życia. Dzięki skardze konsumenta wykryto, że popularny napój może zawierać niebezpieczne ciała obce. GIS ostrzega, że pod żadnym pozorem nie wolno spożywać produktu z partii objętej komunikatem.

GIS wycofuje sok jabłkowy dla dzieci. Groźny skład

Państwowa Inspekcja Sanitarna potwierdziła obecność ciała obcego w soku jabłkowym 100% Hipp. Chodzi konkretnie o „obecność drobnych cząstek o właściwościach magnetycznych”. GIS informuje, że firma HiPP Polska Sp. Z o.o. podjęła działania mające na celu uniemożliwienie dystrybucji soku: zablokowała wydawanie zanieczyszczonej partii z magazynu oraz rozpoczęła informowanie kontrahentów o zaistniałej sytuacji. Firma oraz Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej próbują ustalić jak doszło do zanieczyszczenia soku dla dzieci.

Firma HiPP Polska Sp. z o.o. zablokowała wydawanie produktów z magazynu. Rozpoczęła zawiadamianie kontrahentów o konieczności zablokowania produktów do dalszej sprzedaży do czasu wyjaśnienia sprawy. W firmie HiPP prowadzone są intensywnie działania wyjaśniające.Obecność ciał obcych w produkcie sprawia, że nie nadaje się on do spożycia przez ludzi – podaje GIS w oficjalnym komunikacie.

Informacje o wycofanym produkcie:

  • Nazwa produktu: HIPP 100% Słodkie Jabłka po 4 miesiącu 200 ml,
  • Numer partii: LA98967,
  • Data minimalnej trwałości: 31.10.2023,
  • wyprodukowano w UE dla HIPP Polska Sp. z o.o., ul. Giełdowa 1, 01-211 Warszawa.
Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. GIS wycofuje sok jabłkowy 100% dla dzieci HiPP
Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. GIS wycofuje sok jabłkowy 100% dla dzieci HiPP Fot: GIS
Czytaj także