18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mniam, mniam, amen...

Wycofują TEN ser ze sklepów! Odkryli ZŁO w składzie!

Wojciech Kozicki
24.05.2022  10:54
GIS wycofuje ser mozarella. Sery z Goliszewa niebezpieczne dla zdrowia?
GIS wycofuje ser mozarella. Sery z Goliszewa niebezpieczne dla zdrowia? Fot: Value Stock Images/East News

Alarm! Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności! Do sklepów trafił ser mozzarella, który może spowodować poważne zatrucie. Wykryto w nim groźne bakterie. O produkt jakiej firmy konkretnie chodzi?

Ser mozzarella może w tym przypadku okazać się wyjątkowo ciężkostrawny. GIS ostrzega, że do sklepów trafił ser mozzarella, w którym wykryto groźną dla zdrowia bakterię Listeria monocytogenes. Niebezpieczny ser jest wycofywany z rynku, a klienci którzy już kupili potencjalnie zabójczy produkt, są proszeni, by pod żadnym pozorem go nie jeść. Jeśli już jednak połasiliście się na wycofywaną mozzarellę i jest w waszym układzie pokarmowym, warto skontaktować się z lekarzem.

GIS wycofuje żywność. Skażona mozzarella

Chodzi konkretnie o ser mozzarella w plastrach, którego producentem jest CEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Goliszewa.

Informacje o wycofanym serze mozzarella:

  • Produkt: Ser Mozzarella Plastry 135 g
  • Numer partii: 01.22.1261
  • Data minimalnej trwałości: 20.06.2022
  • Producent: CEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Goliszew 3a, 62-817 Żelazków, weterynaryjny numer identyfikacyjny 30071602

Zjedzenie produktu zakażonego bakterią Listeria monocytogenes może prowadzić do listeriozy, która jest szczególnie groźna dla kobiet w ciąży, małych dzieci i osób z obniżoną odpornością. Bakterie Listeria monocytogenes występują naturalnie w glebie i wodzie, a do zakażenia dochodzi zazwyczaj poprzez zjedzenie skażonego nimi pożywienia. Objawy listeriozy występują zazwyczaj po 1-2 dniach od zjedzenia zakażonego pokarmu, ale czas ten może wydłużyć się nawet do dwóch miesięcy. Listerioza może również przebiegać bezobjawowo – ostrzega Radio ZET.

Objawy listeriozy to m.in. bóle mięśni, dreszcze, biegunka, wymioty i dolegliwości układu pokarmowego. Jako leczenie stosuje się dożylną antybiotykoterapię.

GIS wycofuje ser mozzarella. Sery z Goliszewa niebezpieczne dla zdrowia?
GIS wycofuje ser mozzarella. Sery z Goliszewa niebezpieczne dla zdrowia? Fot: GIS
GIS wycofuje ser mozzarella. Sery z Goliszewa niebezpieczne dla zdrowia?
GIS wycofuje ser mozzarella. Sery z Goliszewa niebezpieczne dla zdrowia? Fot: GIS