18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groźny dla zdrowia!

GIS wycofuje suplement diety. Łykanie grozi "sylwestrem z dwójką"

24.12.2021  12:47
Szkodliwy suplement diety. GIS wycofuje popularne tabletki
Szkodliwy suplement diety. GIS wycofuje popularne tabletki Fot: BSIP/CHASSENET/East News

Alarm! GIS ostrzega, że popularne suplementy diety mogą poważnie zaszkodzić! Zostało wydane publiczne ostrzeżenie dotyczące żywności z powodu tlenku etylenu wykrytego w surowcu! Nie bierzecie TYCH tabletek jeśli wam życie miłe!

Bierzecie suplementy diety na włosy i paznokcie? Miejcie się na baczności. Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach o prowadzonym przez firmę Valentis wycofaniu wskazanej poniżej partii suplementu diety ze względu na zastosowanie do jego produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu. Chodzi konkretnie o suplement Kerabione.

Suplement diety wycofany przez GIS. Szkodliwy dla zdrowia!

Suplement Kerabione stosowany jest, by zachować zdrowe włosy poprzez zapewnienie odpowiedniej dawki cynku, miedzi, selenu i biotyny. Pomaga w zachowaniu prawidłowej pigmentacji włosów, a także ma przyczyniać się do zachowania zdrowych paznokci.

GIS uspokaja, że sprzedaż zanieczyszczonej partii produktu została wstrzymana natychmiast po otrzymaniu informacji od producenta. Podejrzana partia produktu ma zostać zutylizowana, a cały proces jest monitorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Nie należy spożywać partii produktu wskazanej w komunikacie – ostrzega GIS.

Szczegóły dotyczące produktów:

  • Nazwa suplementu: Kerabione, 60 kapsułek
  • Numer partii: 41104106
  • Data minimalnej trwałości: 30.06.2023.
  • Producent: Valentis AG, CH-6982 Agno – Lugano, Szwajcaria
  • Dystrybutor: Valentis Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 50, 02-255 Warszawa
  • Wyprodukowano w UE

Przypominamy, że tlenek etylenu to substancja szkodliwa dla zdrowia. Nie ma jednak oficjalnie określonych bezpiecznych poziomów jej spożycia.

GIS wycofuje suplement diety na włosy i paznokcie Kerabione
GIS wycofuje suplement diety na włosy i paznokcie Kerabione Fot: GIS

logo Tu się dzieje