18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

GIS ostrzega

Smalec z morderczą wkładką. Nie jedz, może cię "przeorać"

05.12.2019  10:12
Smalec z morderczą wkładką. Nie jedz, może cię "przeorać"
Smalec z morderczą wkładką. Nie jedz, może cię "przeorać" Fot: Shutterstock

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega wielbicieli smalcu, by w żadnym wypadku go nie spożywali. Czemu? Bo może doprowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli masz w domu, lub widzisz go na półce w sklepie - nie dotykaj. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed... niebezpiecznym smalcem. I bynajmniej, nie chodzi tu o zawartość kaloryczną, a o naprawdę groźną dla człowieka wkładkę.

Tłusty przysmak może nas przeorać... dosłownie. Część wielbicieli specyfiku zaczęła skarżyć się bowiem na zawartość w smalcu... drutu.  Sprawie przyjrzał się GIS i teraz produkt wycofywany jest ze sklepów.

Z uwagi na skargi konsumentów na obecność fragmentów metalu (drutu) w opakowaniach produktu, firma odpowiedzialna za produkt Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH zdecydowała o wycofaniu produktu oznakowanego datą minimalnej trwałości 20.03.2020, o wariantach smakowych określonych poniżej

- alarmuje GIS.

Smalec z drutem. Nie jedz!

O które smaki i partie chodzi? Ze sklepowych półek (i lodówek) usunąć należy smalec Thalheimer Bauernwurst 100 g, o dacie ważności do 20 marca 2020 roku, w smakach: klasycznym, jabłkowym, cebulowym, ziołowym i  bekonowym.

Przeczytaj więcej
Komentarze